Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Liepājas metalurgs” uzvar pendelēs un iekļūst Eirokausos

04.05.2013 17:52

Par otro Latvijas kausa izcīņas finālisti kļuvis “Liepājas metalurgs”, kas pēcspēles sitienos pieveica Rīgas “Daugavu”. Rīdziniekus  40.minūtē no 11 metru atzīmes vadībā izvirzīja Mants Savens, taču liepājnieki 75.minūtē prata atspēlēties – pēc standartsituācijas ar galvu precīzi sita Jurģis Kalns. Pēcspēles sitienu sērijā meistarīgāki bija viesi, kas nekļūdījās ne reizi un uzvarēja ar 4:2. Līdz ar to kausa finālā būs Kurzemes derbijs, bet “Liepājas metalurgs” 12.sezonu pēc kārtas spēlēs Eirokausos.

Abas komandas kausa izcīņu sāka astotdaļfinālā, kurā Rīgas “Daugava” un “Liepājas metalurgs” uzvarēja attiecīgi “Rīnūžus”/”Strong” (6:0) un “Jelgavu” (2:1). Arī ceturtdaļfinālā izloze krietni veiksmīgāka bija rīdziniekiem – “Daugava” ar 7:0 sagrāva no Virslīgas izkritušo “Gulbeni”, savukārt liepājnieki mājās ar 3:1 tika galā ar “Skonto”. Virslīgā vienības ieņem attiecīgi otro un trešo vietu – “Daugavai” piecos mačos ir 11 punktu, bet liepājnieki atpaliek par punktu. Virslīgas otrajā kārtā savstarpējā spēlē, pateicoties diviem Savena precīziem sitieniem, “Daugava” kurzemniekus uzvarēja ar 2:1.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo Virslīgas spēli “Daugavas” un “Liepājas metalurga” sastāvā bija vairākas izmainas. Rīdziniekiem diskvalifikācijas dēļ nespēlēja Gļebs Kļuškins un pamatsastāvā atgriezās Toms Tamošausks, savukārt viesiem Ingus Šlampes un Vugara Askerova vietā spēlēja Toms Mežs un Bogdans Petruks. Pēdējais gan jau 38.minūtē tika nomainīts. Rīdzinieki jau kopš spēles sākuma vairāk kontrolēja bumbu, taču reālu iespēju bija maz. Pirmās izdevības pretiniekiem dāvāja paši liepājnieki – pārtverot bumbu viesu laukuma pusē, sitienu no distances izdarīja gan Nikolajs Kozačuks, gan Savens.

Rīdzinieku teritoriālais pārsvars kļuva aizvien lielāks. Lai arī bīstamu momentu joprojām bija maz, 40.minūtē rezultāts beidzot tika atklāts. Dmitrijs Hmizs neveiksmīgi tika galā ar centrējumu un pēc brīža pie pašas soda laukuma līnijas nogāza Giorgi Diakvnišvili, kurš turklāt virzījās prom no vārtiem. Savens aizsūtīja Pāvelu Doroševu uz nepareizo pusi un guva jau piektos vārtus septiņās spēlēs “Daugavas” sastāvā – 1:0. Otro puslaiku liepājnieki iesāka krietni agresīvāk, un mājinieku aizsargam jau sestajā minūtē bija jāizsit bumba no vārtu līnijas. Pēc nepilnām divām minūtēm soda laukumā krita Antons Jemeļins, bet šoreiz Caunes svilpe klusēja.

Spēles 56.minūtē laba iespēja bija pie otriem vārtiem. Diakvinišvili apspēlēja vairākus liepājniekus un no 20 metriem sita zem vārtu pārliktņa, taču teicami darbojās Doroševs. Pēc sekojošā stūra sitiena bīstams moments bija Linam Klimavičam, kurš nesekmīgi sita ar galvu. Izdevību skaits nedaudz apsīka, taču 75.minūtē liepājnieki gan panāca izlīdzinājumu – Andrejs Prohorenkovs izpildīja standartsituāciju, bet bumbu ar galvu pielaboja Jurģis Kalns (1:1). Jau pēc trim minūtēm Rīgas “Daugava” varēja atgūt vadību – pēc standartsituācijas Klimavičs no tuvas distances ar galvu raidīja bumbu pret vārtu pārliktni.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka rīdzinieki, bet uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā. Jau otrajā sērijā Artūrs Vaičulis bija ļoti tuvu tam, lai atvairītu Jāņa Ikaunieka sitienu, bet liepājniekiem nedaudz paveicās, un jau nākamajā piegājienā kļūdījās Diakvnišvili – bumba trāpīja pa vārtu stabu. Trešajā sērijā centra aizsargi Jemeļins un Klimavičs sita pārliecinoši, bet Iļja Šadčins panāca jau 4:2 – Vaičulis acīmredzot gaidīja sitienu tieši pa vārtu vidu. Rīgas “Daugava” nokļuva bezdibeņa malā, bet Vaičulis pat netika līdz piektajai iespējai beidzot atvairīt sitienu – Nikolajs Kozačuks nepārliecinoši sita labajā apakšējā stūrī, un Doroševs, tieši pretēji, pārliecinoši tvēra bumbu – 4:2 sērijā, un “Liepājas metalurgs” iekļuva Latvijas kausa finālā. Neatkarīgi no tā, kura komanda – liepājnieki vai ventspilnieki – iegūs kausu, “Liepājas metalurgs” jau ir garantējis dalību UEFA Eiropas līgā. Fināls notiks jau pēc divām nedēļām – 18.maijā.

Rīgas “Daugava” – “Liepājas metalurgs” 1:1 (1:0, 1:1), 2:4 p.s.s.
Vārti: Savens 40′ (11m) – Kalns 75′.
Pēcspēles sitieni: Kalns 0:1, Savens 1:1, J.Ikaunieks 1:2, Diakvnišvili (vārtu stabs), Jemeļins 1:3, Klimavičs 2:3, Šadčins 2:4, Kozačuks (Doroševs).
Brīdinājumi: Tamošausks, Borovskis, Kačanovs.
Rīgas “Daugava”: Vaičulis, Kačanovs, Klimavičs, Mihadjuks, Borovskis, Savens, Rečickis, Tamošausks (Galkevičs 87′), Diakvnišvili, Ziļs (Grebis 70′), Kozačuks.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Šadčins, Jemeļins, Mežs, Zirnis, Hmizs (Miķelsons 100′), Petruks (Zuntners 38′), Kalns, Prohorenkovs, Afanasjevs (Askerovs 98′), J.Ikaunieks.
Tiesnesis: Ivars Caune.