Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Liepājas metalurgs” zaudē Kurzemes derbijā (video)

05.08.2012 18:45

Šovakar Ventspilī notika jubilejas 60.Kurzemes derbijs Virslīgas ietvaros.

Iepriekšējos gados savstarpējo spēļu bilance krietni labāka bija “Liepājas metalurga” futbolistiem, taču pirmo puslaiku daudz labāk aizvadīja “Ventspils”, kas arī izcīnīja uzvaru – 1:0. Vienīgos vārtus mājinieku labā ar tiešo brīvsitienu guva Antons Kurakins. Pēdējoreiz “Ventspils” Virslīgā “Metalurgu” bija uzvarējusi pirms gandrīz četriem gadiem – 2008.gada 28.septembrī.

“Ventspils” galvenais treneris Jurģis Pučinsks sastāvā veica vairākas būtiskas izmaiņas. Kreisās malas pussarga pozīcijā šoreiz darbojās Oļegs Žatkins, kurš sezonas pirmo pusi pavadīja īrē “Jelgavā”, lietuvietis Simons Pauļus atgriezās centra pussarga vietā, bet aizsardzības labajā malā atgriezās Oļegs Timofejevs. Līdz ar to rezervē šoreiz palika Daniils Turkovs un Igors Giļmanos. Jāatzīmē, ka pieteikumā bija atrodams arī Jurija Žigajeva vārds – viņš acīmredzot beidzot ir savedis kārtībā veselību. Tikmēr liepājniekiem salīdzinājumā ar iepriekšējo maču bija divas pārmaiņas, abas aizsardzībā – laukumā devās Dzintars Zirnis un Pāvels Mihadjuks.

Pirmajā puslaikā krietni bīstamāk uzbruka mājinieki, kuriem pirmais pusmoments bija jau piektajā minūtē – ar galvu neprecīzi sita Deniss Tarasovs. Vēlāk tas pats Tarasovs no teicamas pozīcijas ar galvu sita rokās Pāvelam Doroševam, 24.minūtē Doroševs glāba pēc Antona Kurakina sitiena ar galvyu, bet 27.minūtē mājinieki beidzot standartsituāciju pārvērta vārtu guvumā. Kurakins izpildīja tālu tiešo brīvsitienu, centrēja soda laukumā, neviens bumbu neaizsniedza, taču ar to pietika, lai samulsinātu Doroševu – 1:0! Jau pēc minūtes “Ventspils” varēja dubultot pārsvaru – Doroševs glāba pēc Tarasova sitiena no distances. Puslaika kompensācijas laikā komandas apmainījās ar ļoti bīstamām piespēlēm gar vārtiem – abos gadījumos uzbrucējiem pavisam maz pietrūka, lai aizsniegtos līdz apaļajam priekšmetam.

Pēc pārtraukuma no “Ventspils” pārsvara vairs nebija ne miņas un nedaudz aktīvāk uzbruka viesi. Laukumā bija daudz asu divcīņu, tāpēc bieži nācās iesaistīties mača galvenajam tiesnesim Aleksandram Golubevam, kurš regulāri gan mutiski, gan ar dzelteno kartīti brīdināja rupjos futbolistus. Vienā no cīņas epizodēm varēja tikt nozīmēts 11m soda sitiens uz “Metalurga” vārtiem – Žatkins atrada kontaktu ar pretinieku, krita, bet Golubeva svilpe klusēja. “Metalurgs” centās atspēlēties, taču centrējumi un tālās piespēles cerēto labumu nenesa – “Ventspilij” izdevās nosargāt pārsvaru un Virslīgas ietvaros svinēt pirmo uzvaru Kurzemes derbijā kopš 2008.gada septembra, kad Liepājā tika uzvarēts ar 2:1. Kopš tās spēles “Metalurgs” nebija zaudējis 13 cīņās pēc kārtas – astoņas uzvaras un pieci neizšķirti. “Ventspilij” izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju arī savā laukumā – mājās pēdējais panākums datējams 2007.gada oktobrī (divi neizšķirti, seši zaudējumi). Jāatzīmē, ka “Ventspils” šosezon Virslīgā vēl ne reizi nebija uzvarējusi kādu no labākā četrinieka komandām – divi neizšķirti, četri zaudējumi un vārtu attiecība 1:7.

“Liepājas metalurga” treneris Dmitrijs Kalašņikovs:
Man šī spēle nepatika. Protams, vairāk būtu jārunā par savu komandu, bet varu pateikt, ka arī kopumā šī spēle nepatika. Laikam jau tas saistīts ar to, ka pēdējā laikā mums bijis blīvs spēļu grafiks, tāpēc gribējām pietaupīt tos, kuri vairāk spēlējuši, laižot laukumā tos, kas ir svaigāki. Taču šodien nospēlējām ļoti bāli. Var jau būt, varējām izraut neizšķirtu, taču, lai arī kā spēle beigtos, tik un tā nevarētu teikt, ka man tā patiktu. Tā nebija mūsu spēle. Vispār spēles bija maz, toties gribēšanas un emociju netrūka, tāpēc arī bija tik daudz brīdinājumu. Daudz bija cīņas, kā gadās mačos, kuros nekas īsti neizdodas un ir daudz kļūdu, bet kas tomēr ir ļoti svarīgi un principiāli.

FK Ventspils – SK Liepājas metalurgs 1:0 (1:0)

Vārti: Kurakins 27′
Brīdinājumi: Dubra, Žatkins, Smirnovs, Saito, Tarasovs, Kozlovs – Hmizs, Zirnis, Bagužis, Mihadjuks
Ventspils: Uvarenko, Kurakins, Smirnovs, Dubra, Timofejevs, Žatkins (Giļmanovs 90′), Pauļus, Tarasovs, Saito, Kozlovs (Ago 90’+4), Martiness (Turkovs 74′)
Metalurgs: Doroševs, Zirnis, Bagužis, Mihadjuks, Mežs (Afanasjevs 46′), Hmizs, Tamošausks, Leliūga (Soloņicins 75′), Savaļnieks, Kamešs, Šadčins (Karlsons 33′)