Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepājas metalurgs” zaudē un paliek bez medaļām

10.11.2012 15:40

Šodien Virslīgas čempionāta pēdējā 36. kārtā svarīgā spēlē Rīgā “Liepājas metalurgs” ar rezultātu 0:1 zaudēja “Metta/LU” komandai un tādējādi šosezon Virslīgā ieņemot 4. vietu.

“Liepājas metalurgam” vēl palika cerība izraut 3. vietu un Eirokausus – obligāti vajadzēja uzvarēt pašiem un cerēt, ka “Ventspils” zaudē Daugavpilī. Savukārt liepājnieku pretiniece “Metta/LU” cīnījās par palikšanu – ja paralēlajā mačā uzvarētu “Gulbene”, tad studentiem bija nepieciešams vismaz punkts pret “Metalurgu”, lai neizkristu.

“Mettai/LU” diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt centra aizsargs Rūdolfs Puķītis, kuru aizvietoja parasti centra pussarga pozīcijā spēlējošais Kristaps Priedēns. “Metalurgam” ierindā bija visi labākie.

3. minūtē bīstamu tālsitienu ar kreiso kāju izpildīja Roberts Savaļnieks, un bumbu saviem vārtiem pāri pārcēla Artūrs Biezais. 8. minūtē “Metta” atbildēja, Gatim Kalniņam no lieliskas pozīcijas uzsitot virsū Pāvelam Doroševam. Vēl labāka iespēja drīzumā bija Edgaram Vardanjanam, kuram netraucēts sitiens no neliela attāluma nesanāca. Puslaika vidu “Metalurgs” radīja trīs momentus – Ritis Leliūga neprata iesist ar galvu no vārtu priekšas, citu Leliūgas sitienu atvairīja Biezais, bet Jurģa Kalna ielaušanos un kritienu soda laukumā pēc Māra Savinova grūdiena tiesnesis nolēma nesvilpt. “Metta” pēcāk atbildēja ar Jura Skabārža neprecīzu sitienu ar galvu no lieliskas pozīcijas pēc standartsituācijas.

Toties 35. minūtē “Metta/LU” atklāja rezultātu – Artūrs Pallo no kreisās malas ielauzās soda laukumā un pēc viņa piespēles bumba atleca pie Mareka Zuntnera, kurš to ļoti precīzi raidīja labajā vārtu stūrī – 1:0! Līdz pārtraukumam vēl bija tikai Vladimira Kameša bīstams tālšāviens nedaudz garām vārtiem.

2. puslaiks sākās daudz mierīgāk. “Metta” spēlēja droši no aizsardzības un viesiem spēle nevedās. Tikai 65. minūtē, kad Dmitrijs Kalašnikovs veica jau visas trīs maiņas, uznākušais Iļja Sadcins sita pāri no cerīgas pozīcijas. Par pārējo laiku nav daudz, ko komentēt – Liepāja centās, taču trūka izdomas uzbrukumā, un “Metta/LU” aizsardzībā spēlēja ļoti pārliecinoši. “Metta/LU” uzvarēja pelnīti ar 1:0 un izšķīra pati savu likteni – 8. vieta. Tikmēr “Metalurgs” šosezon palicis bez medaļām – 4. vieta.