Liepājnieki sāk ar graujošu uzvaru

14.11.2018 07:02

Ar trim spēlēm 10. novembrī sākās 2018./2019. gada Latvijas Telpu futbola asociācijas pirmās līgas sezona. Pirmajā kārtā savā starpā tikās mūspuses vienības “Liepāja/Ekovalis” un “Nīca/OtankiMill.eu”. Liepājas Olimpiskajā centrā notikušo maču pārliecinošāk aizvadīja liepājnieki, kuri pelnīti uzvarēja ar 8:3 (5:3). Laukuma saimnieku labā ar hat-trick atzīmējās Raimonds Sāmietis.

Šosezon pirmajā līgā piedalās 15 vienības. Rietumu konferencē spēlēs septiņi klubi, bet Austrumu konferencē sacentīsies astoņas komandas. Turnīru ir paredzēts izspēlēt divos posmos. Regulārajai sezonai konferencēs sekos izslēgšanas spēles, kur piedalīsies katras konferences divas labākās vienības. Abu pusfinālu dalībnieces aizvadīs pa vienai spēlei savā un pretinieku laukumā, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā. Uzvarētāji iekļūs finālā, bet zaudētāji sacentīsies par 3. vietu.

Cīņas Rietumu konferencē, līdzīgi kā pērn, sākās ar “Liepājas/Ekovaļa” un “Nīcas/OtankiMill.eu” dueli. Pagājušajā sezonā liepājnieki un nīcenieki abos mačos spēlēja neizšķirti ar vienādu rezultātu 3:3.

Šīgada pirmais mačs aizritēja liepājnieku zīmē. Laukuma saimnieki visas cīņas laikā bija izteikti pārāki, vairāk kontrolēja bumbu, bīstamāk uzbruka, bet viesi savu spēli veidoja no aizsardzības.

Pirmie draudi pie nīcenieku vārtiem radās jau pašā mača ievadā, bet vienā no pretuzbrukumiem Alvis Naumčiks izvirzīja viesus vadībā. Mājinieki nesamulsa, rībināja pretinieku vārtu stabus un 5. minūtē pēc rupjas sāncenšu aizsardzības kļūdas panāca līdzsvaru.

Ap pirmā puslaika vidu cīņa kļuva asāka, bet kopumā spēle nebija rupja. Turpinājumā abas vienības apmainījās ar precīziem 6 metru soda sitieniem, bet pirmā puslaika galotnē nepilnu divu minūšu laikā līdzjutēji tika iepriecināti ar vēl četriem goliem, no kuriem trīs bija liepājnieku rēķinā.

Otrajā puslaikā rezultativitāte kritās, turklāt Nīcas futbolisti vārtus vairs neguva. Spēles 27. minūtē Raimonds Sāmietis noformēja hat-trick, bet cīņas pēdējā minūtē mājinieki rezultātu padarīja jau gana iespaidīgu.

Liepājnieki 18. novembrī izbraukumā sacentīsies ar “Saldus SS/Brocēnu NBJSS”, bet “Nīca/OtankiMill.eu” 17. novembrī savā laukumā uzņems “Tukumu 2000/TSS”.