Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājnieki uz saulaino Kazahstānu atved negaisu

Liepājnieki uz saulaino Kazahstānu atved negaisu
18.07.2006 15:46

0

Atslēgvārdi

Pirmdien pēc pulksten 20 Kazahstānas ziemeļrietumu pilsētā Aktobē, bet, pēc Latvijas laika joslas skatoties, divas stundas agrāk, ar kompānijas “Latčarter” lidmašīnu “Airbus 320” “Liepājas metalurga” futbolisti kopā ar trim bērnu komandām un līdzjutēju pulku ieradās saulainajā Kazahstānā, kur atbildes mačā UEFA Čempionu līgā centīsies pierādīt, ka Liepājā gūtais minimālais panākums nebija nejaušība. Līdzi metalurgiem Kazahstānā ieradās arī Latvijas valstsvienības treneris Jurijs Andrejevs.


Pagātnes elpa

Pēc trīs stundu lidojuma no Rīgas 160 cilvēku lielo delegāciju sagaidīja patiesi sirsnīgi – “Aktobes” kluba pārstāvji kopā ar kazahu meitenēm tautastērpos un viņām raksturīgajās galvassegās, cienājot ciemiņus ar baursaki – nacionālo smalkmaizīti. Tiesa, mīļumu tūliņ aizgaiņāja ar rāciju bruņojies Aktobe lidostas robežsargs, kas piedraudēja atņemt fotoaparātu, ja mūsu korespondents centīsies nofotografēt kazahu daiļavas uz “Latčarter” lidmašīnas fona…
Lai arī cik viesmīlīgi būtu aktobieši, pagātnes nastu vēl tik ātri nevar nopurināt. Lidostas ēkā pēc plus trīsdesmit ārpusē sutoņa sasniedza teju 40 grādus un kondicionēts gaiss varbūt sagaidīs kādus no nākamajiem Liepājas tūristiem. Pēc īsas izskaidrošanās, ka mēs aizlidosim ar to pašu lidmašīnu, ar kuru ieradāmies un tādēļ katram no 160 cilvēkiem nebūtu jēgas izpildīt īpašu anketu, zosu gājienā, katru iebraucēju nofotografējot, liepājnieki tika līdz savai bagāžai un četriem autobusiem. Vienā čempionu līgas komanda devās atpūsties uz sev nofraktēto viesnīcu, otrā uz nakšņošanu Leona Valinska Jaunatnes futbola centra trīs komandas, bet divos citos (uz citu viesnīcu) kluba vadītāji un līdzjutēji.
Taču īsi pirms tam nogranda pērkons, sāka žilbināt zibens uguņi, no gaisa sākumā lija lielas un biezas ūdens lāses, bet pēcāk pār Aktobi pāršalca īsta lietusgāze. Pēc iekārtošanās viesnīcā zibens cirtieni ik pa mirklim atrāva no liepājnieku lūpām vietējā alus “Karagandijskij” kausu un konjaka “Kazahstan” glāzi apjumtā āra kafejnīcā. Pēdējo reizi lietus Aktobē bija redzēts jūnija vidū. Kā sacīja viens no viesnīcu “Aktobe” uzmanošiem miličiem, kurus šeit sauc par policistiem, pirms tam piekodinot Latvijas tūristiem nestaigāt pārāk tālu un pa tumšām vietām, lietu parasti atved labi cilvēki.

Spēlēs uz visu banku

Mūsu komanda, kaut arī minimāla uzvara mājās nevairo pārliecību par veiksmi divu spēļu summā un nokļūšanu Kijevas “Dinamo” nagos, cer uz veiksmīgu iznākumu. No rītdienas abu valstu čempionvienību sacīkstes ļoti daudz kas ir atkarīgs. Ja apstājamies Čempionu līgas sākumā, šosezon mums reāli paliek vien cīņa par tā arī līdz šim FHK “Liepājas metalurgs” laikā neiegūto Latvijas kausu. “Aktobe” kluba barjeras pārvarēšana turklāt arī dod labas UEFA dotācijas un lielisku reklāmu tiem potenciālajiem sponsoriem, kas ar metalurgiem (Latvijā, protams) jau aprunājušies un pasolījuši finansiālu palīdzību un sastāva papildinājumu.
Šodien mūsu futbolisti rīta pusē veica vieglu iesildīšanos, dienā bija ekskursija pa pilsētu, bet vakarā liepājnieki iemēģināja Aktobe pilsētas lepnumu – futbola arēnu, kurā rīt15 tūkstošu vietu ietilpīgajā stadionā, visticamāk, brīvu vietu nebūs. Pat muitnieki vēlējās no Latvijas delegācijas iegūt kādu lieku biļetīti.
Visi futbolisti, izņemot Miceiku, ir pie labas veselības un gatavi rauties cīņā. Miceikas piedalīšanās spēlē ir zem jautājuma zīmes – sadursmē abu komandu pirmajā savstarpējā cīņā lika sevi manīt agrāk neizdziedēta trauma. Kā gaidāmo maču komentēja “Liepājas metalurga” treneru korpuss, iespējams, pamatsastāvā liepājnieku uzbrukuma smailē dosies Astrausks, kas labi paraustīja pretinieku aizsardzību pirms nedēļas, un Karlsons, kas nebūt neparādīja savu īsto varēšanu. Atbildes spēlē mūsējie centīsies pretinieku sagaidīt dziļāk mājinieku laukuma pusē, neļaujot vērpt šaha kombinācijas, bet mūsu aizsargi – neitralizēt tālās piespēles. Vai tam pietiks funkcionālās izturības, redzēsim rītvakar.
Tikmēr kļuvis zināms, ka Kazahstānas futbola čempionāta iepriekšējā gada rezultatīvākais futbolists Aširbekovs pret metalurgiem laukumā tā arī nedosies. To liegusi trauma. Šī iemesla dēļ “Aktobe” rindās, iespējams, nespēlēs arī cits pussargs – Mitrofanovs, kura uzbrukuma arsenālā esot spēcīgs sitiens.
UEFA Čempionu līgas atbildes spēle sāksies rītvakar pulksten 18 pēc Latvijas laika. Laika prognozes ir varen tveicīgas – rītvakar gaisa temperatūru nesola zemāku par 30 grādiem. Futbola spēles reportāža tiks pārraidīta visā Kazahstānā.  

Jauno futbolistu ugunskristības

Šodienas rīts daudziem Liepājas futbola faniem uzausa daudz vēlāk nekā aktobiešiem. Policijas eskortētos autobusus (tie devās uz jauno futbolistu spēlēm) nokavējušie, netērēja laiku velti – vieni saldi dusēja savos sviedros, citi devās uz tirgu, kur par lētu naudu (Cenas Aktobe pēc valūtu kursa ir līdzīgas Latvijas cenām) ieguva kazahu nacionālos tērpus un vēlāk ar tiem lepni pārvietojās pilsētas ielās.
Šodien futbola laukumos ar Aktobes pilsētas zēnu vienībām tikās “Liepājas metalurga” U-11, U-12 un U-13 komandas treneru Aleksandra Stradiņa, Dmitrija Kalašņikova un Rolanda Buldera vadībā. Kazahstānas tveicē (šodien nebija ne miņas no pirmdienas ūdens šaltīm), kas jau no rīta pārsniedza 30 grādu robežu, mūsu puišiem bija pamatīgs pārbaudījums. Vecākajiem nācās piedzīvot divus zaudējumus, bet vienpadsmitgadīgie puiši uzvarēja, tiesa, zaudētajās spēlēs mūsējiem nez kāpēc pretī stājās nedaudz nobriedušāki kazahi.
Kaut arī šie jauniešu draudzības mači neizsauca īpašu Aktobes kājbumbas cienītāju interesi, citādās domās bija vietējā televīzija un kārtībsargājošās struktūras – katrā sacensības vietā stadionus uzraudzīja ap 20 policistu. Arī pašiem kazahiem šādas starptautiskās tikšanās jauno futbolistu starpā bija kaut kas nepieredzēts.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz