Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

”Metalurgs” apspēlē ”Jūrmalu” un tabulā apsteidz ”Spartaku” (video)

29.07.2012 17:50

Aizvadītas kārtējās Latvijas futbola Virslīgas 20. kārtas spēles. Vienā no spēlēm ”Liepājas metalurgs” savā laukumā ar 3:2 apspēlēja ”Jūrmalu”, turnīra tabula paceļoties uz ceturto pozīciju, apsteidzot Jūrmalas ”Spartaku”, kas zaudēja Daugavpilī.

Aktīvāk spēli iesāka jūrmalnieki, tomēr ar to gan nepietika, lai izveidotu kādu ievērības cienīgu momentu. 7. minūtē rezultātu atklāja Kamešs – ar filigrānu piespēli labā pozīcijā Afanasjevs izvirzīja Savaļnieku, kurš spēcīgi deva gar vārtiem, un Kamešs pielaboja šo piespēli – 1:0. Viesi pēc zaudētajiem vārtiem neapjuka un turpināja vairāk spēlēt ar bumbu. Mača gaitā Liepājā ļoti spēcīgi sāka līt lietus, kas varēja atstāt savus nospiedumus. Kopumā izteikta pārsvara nevienai no komandām nebija, un ļoti kvalitatīvu futbolu rādīt noteikti traucēja arī skarbie laikapstākļi.

”Jūrmalai” priekšējā līnijā pietrūka precīzu piespēļu, lai nonāktu līdz kādam tiešām labam momentam, bet ”Metalurgs” bieži centrēja no abām laukuma malām. 37. minūtē no tālas distances bīstami gar tālo vārtu augšējo stūri sita Solovjovs. Pirmā puslaika beigu daļā pārsvars piederēja jūrmalniekiem, tomēr uzbrukumos viesiem pietrūka asuma, tādējādi izlīdzināt rezultātu viesi nespēja. Izskaņā vēl iespēja pēc Leliugas piespēles bija Kamešam, bet vārtus laicīgi atstāja vārtsargs. Uzreiz pēc tam gan vārti tika gūti – ar tālu sitienu Krūmiņu pārspēja Afanasjevs – pēc pirmajām 45 minūtēm uz tablo 2:0.

Laikapstākļi nemainījās arī pēc pārtraukuma. Aktīvak spēlēja liepājnieki, uzreiz ar pirmajām minūtēm veidojot vairākus uzbrukumus. Labs sitiens no tālas distances atkal padevās Solovjovam, un šoreiz Doroševam sava komanda bija jāglābj. 61. minūtē vienus vārtus viesi atguva – precīzs raidījums Šlampem, kas atgrieza intrigu šajā mačā. Mājinieki ļoti ātri atguvās. Individuāli labi nospēlēja Šadčins, aptuveni no 17 metriem arī ieraidot bumbu vārtu tīklā (3:1).

”Jūrmala” galvas nenokāra – laukumā bija vērojams diezgan atklāts futbols, un 84. minūtē aktivitāte atmaksājās. Mihadjuka uz saviem vārtiem nopelnīja 11 metru soda sitienu, un pendeli droši realizēja Osipovs – 3:2. Reālas iespēja izglābties viesiem nebija, tādējādi ”Metalurgs” izcīnīja loģisku uzvaru, turnīra tabula paceļoties uz ceturto vietu, jo Jūrmalas ”Spartaks” Daugavpilī ar tādu pašu rezultātu zaudēja vietējai ”Daugavai”.

Liepājas metalurgs – Jūrmala 3:2 (2:0)
Vārti: Kamešs 7′, Afanasjevs 45′, Šadčins 64′ – Šlampe 61′, Osipovs 84′ (11 m.s.s)