“Metalurgs” ielaiž divus, bet uzvar “Metta/LU” komandu (video)

08.08.2012 17:52

8. augusta vakarā SK “Liepājas metalurgs” mājās aizvadīja Latvijas futbola virslīgas 2. apļa pārcelto spēli pret FS “Metta/LU”, kurā liepājnieki ar 3:2 uzvarēja viesus. Divus vārtus guva Ģirts Karlsons.

“Liepājas metalurgs” šovakar lūkoja kārtot rēķinus ar turnīra lejasgala komandu par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu. Pirmā apļa spēlē “Metalurgs” ar neiedomājumu 1:4 viesos kapitulēja “Mettai/LU”, bet šovakar savā laukumā lūkoja revanšēties.

Liepājnieki šovakar patiešām vēlējās revanšēties, un tas bija redzams jau ar pirmajām spēles minūtēm. Spēlējot aktīvi un agresīvi, viņi uzreiz devās uz priekšu. “Metta/LU” komanda tika iespiesta savā laukuma pusē, taču aizsardzība ilgi neizturēja. Spēles 16. minūtē pēc lieliskas Valerija Afanasjeva piespēles savu iespēju garām nelaida Ģirts Karlsons, izvirzot vadībā mājiniekus – 1:0. Drīz pēc tam liepājnieki varēja pārsvaru dubultot, par laimi, sitiens no tuvas distances triecās tīklā no otras puses. Studenti vēlējās atspēlēties, un moments arī tika radīts, diemžēl Milašēviča sitiens ar galvu lidoja garām vārtiem. Mājinieki turpināja kontrolēt notikumus laukumā un 30. minūtē pēc centrējuma atkal vietā bija Karlsons, kurš ar galvu otrreiz raidīja bumbu studentu vārtos. Pirmā puslaika beigu daļā cīņas gaitu viesiem izdevās līdzsvarot, taču rezultāts vairs nemainījās.

Arī otrajā spēles puslaikā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem un viņi droši devās uz priekšu, lai gūtu trešos vārtus. Spēles 66. minūtē metieši savā soda laukumā neatļauti kavēja jau pieminēto Afanasjevu un tiesnesis uz viesu vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu. To izpildīt devās Genādijs Soloņicins un sita nekļūdīgi, panākot jau 3:0. Arī mača turpinājumā mājinieki burtiski spietoja ap viesu vārtiem, taču ļoti labu iespēju gūt vārtus vairs nebija. Ko neizdarīja mājinieki, paveica rīdzinieki. Vispirms spēles 80. minūtē Artjoms Lonščakovs pēc stūra sitiena panāca 1:3, bet mirkli vēlāk viesiem labs pretuzbrukums neveiksmīgs rikošets liepājniekiem un pirms pēdējām sešām spēles minūtēm laukuma saimniekiem vairs tikai vienu vārtu pārsvars – 3:2. Jau spēles kompensācijas laikā viesiem bija vēl viena laba iespēja gūt vārtus, taču nekā. Spēles beigu rezultāts – 3:2 un revanšs liepājniekiem izdevies.

Pēc šī panākuma liepājniekiem līdz minimumam izdevies pietuvoties FK ”Ventspils” un turnīra tabulā kurzemniekus šobrīd šķir vairs tikai viens punkts. “Ventspils” šobrīd ieņem trešo vietu, bet liepājnieki ir ceturtie.