Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Metalurgs” notur neizšķirtu Zalcburgā, tomēr izstājas no Eirokausiem

21.07.2011 22:02

No UEFA Eiropas līgas turnīra izstājusies “Liepājas Metalurga” komanda, kas 2. kvalifikācijas kārtas atbildes mačā izbraukumā gan nospēlēja neizšķirti ar “Red Bull Salzburg” 0:0, tomēr divu spēļu summā piedzīvoja zaudējumu ar 1:4.

Šī pāra uzvarētāja liktenis lielā mērā izšķīrās pirmā mača pirmā puslaika pēdējās minūtēs, kad rezultāts no 0:1 “Metalurgam” kļuva 0:3. Visu spēli Liepāja zaudēja ar 1:4 un šovakar reāli bija pacīnīties tikai par prestižu. Mūsējo pamatsastāvā atšķirībā no pirmās spēles bija tikai viena izmaiņa – Mariusa Činika vietā spēlēja Dzintars Zirnis. “Salzburg” izmaiņu bija vairāk, tostarp uz soliņa atstāts bija Liepājā “hat-trick” iesitušais Alans.

Mača pirmajās minūtēs “Metalurgs” pāris reizes tika pretinieku soda laukuma tuvumā, taču nekas bīstams nesanāca. Pāris minūtes pasēdējuši aizsardzībā, “Red Bull” devās uz priekšu un jau pavisam drīz sitiena pozīcijā tika Ulmers, kurš raidīja bumbu garām. Mājinieki atkal aktivizējās tuvāk puslaika vidum – spēcīgs Ofenbahera sitiens lidoja pāri, bet jau pēc brīža spēcīgu Valnera raidījumu atvairīja Šteinbors. Bumba nonāca pie Pasanena, kurš centās to nogādāt partneriem soda laukuma vidū, taču Šteinbors to skāra, un “Metalurga” aizsargi spēja uz brīdi briesmas novērst.

Tomēr “Salzburg” ofenesīva turpinājās un jau nākamajā uzbrukumā Valners sita ar galvu, taču atkal lielisks bija Šteinbors. Uz vairākām minūtēm liepājnieki atvirzīja spēli no saviem vārtiem, taču tad Teigls tika galā ar vairākiem “Metalurga” aizsargiem un izdarīja labu sitienu, kļūdoties vien nedaudz. 20 gadus vecais pussargs nedaudz vēlāk pēc lieliska individuāla gājiena izdarīja piespēli Valneram, kurš centās ieripināt bumbu vārtos ar papēdi, taču nedaudz garām. Jau tā grūtais pirmais puslaiks liepājniekiem beidzās nepatīkami – savainojumu guva Antons Jemeļins.

Otrā puslaika sākums bija visai mierīgs un pirmā iespēja iesist radās “Metalurgam” – pēc soda sitiena izspēles no paasa leņķa Valki pārspēt centās Kalns, tomēr mājinieku vārtsargs nospēlēja pārliecinoši. Citu bīstamu uzbrukumu Liepājai nebija – bija pāris soda sitieni un centrējumi, kas lielas problēmas mājiniekiem nesagādāja. Tiesa, arī aizsardzībā Liepājai daudz nopūlēties nenācās, jo “Salzburg” par katru cenu uzbrukumos nemetās, spēlējot diezgan rezervēti.

20 minūtes pirms beigām “Red Bull” radīja pirmo ļoti bīstamo momentu puslaikā, kad Sekagja, sitot ar galvu, trāpīja pa Šteinbora vārtu pārliktni. Vēl tuvāk noslēgumam mājinieki tika pie iespējas izdarīt soda sitienu no aptuveni 20 metru attāluma tieši pretī vārtiem. Valners sita spēcīgi, taču trāpīja sieniņā. Mačs tā arī beidzās – 0:0, summā 4:1, “Salzburg” soļo tālāk.

“Red Bull Salcburg” – “Liepājas Metalurgs” 0:0
Divu spēļu summā ar 4:1 uzvar “Red Bull”
Brīdinājumi: Kavaļausks 35′; Surņins 51′; Soloņicins 72′
Red Bull: Valke, Šveglers, Valners, Pasanens, Jančers (Leonardu 54′), Umlers, Cjommers (Antons 78′), Hierlānders, Sekagja, Ofenbahers (Švento 75′), Teigls
Metalurgs: Šteinbors, Zirnis, Kamešs, Tomašausks, Valskis, Surņins, Kalns, Prohorenkovs, Soloņicins, Jemeļins (Mežs 45’+3), Kavaļausks (Golovins 76′)