Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Metalurgs” pirms Kurzemes derbija iesildās ar uzvaru Slokā (video)

23.09.2012 16:50

“Liepājas Metalurgs” vienība svētdien Latvijas futbola čempionāta Virslīgas 29. kārtas spēlē izbraukumā Slokas stadionā ar rezultātu 2:0 apspēlēja “Jūrmalas” komandu. Abus vārtus liepājnieku labā guva pussargs Valērijs Afanasjevs.

Pirmais puslaiks pagāja visai saistošā cīņā – abas komandas uzbruka un nelika viltis sanākušajiem līdzjutējiem. Tomēr iesist varēja tikai viena. Devītajā minūtē Savaļnieks izrāvās pa labo malu un izdarīja centrējumu, Karlsons kritienā izdarīja sitienu, Laizāns bumbu atsita, taču pirmais pie atlēkušās bumbas bija Valērijs Afanasjevs, raidot bumbu mājinieces vārtos – 1:0. 31. minūtē “Jūrmalai” bija izcila iespēja panākt neizšķirtu, taču pēc stūra sitiena un haosa soda laukumā liepājnieku aizsargi no līnijas izsita bumbu, kas jau tika raidīta vārtos. “Jūrmala” spēlēja visai labi, ik pa brīdim veidojot labas saspēles un pretuzbrukumus. Tomēr 43. minūtē jūrmalnieki atkal ielaida vārtus – no pretējās malas saņēmis piespēli, Afanasjevs no kreisās malas sita bumbu pa vārtu pārliktni, un bumba, pret to atsitoties, ielidoja vārtu tīklā. Puslaiks noslēdzās ar 2:0 viesu labā.

Otro cēlienu aktīvāk sāka liepājnieki, krietni vairāk esot ar bumbu un veidojot vienu uzbrukumu pēc otra. Jūrmalnieki retu reizi spēja tikt pāri centram, taču kārtīgus uzbrukumus izveidot nesanāca. 65. minūtē beidzot jūrmalniekiem izdevās izveidot uzbrukumu, kad Misins izrāvās soda laukumā, taču pirmais pie bumbas bija Doroševs. 77. minūtē Misins pārāk ilgi nopauzēja, izniekojot ļoti labu iespēju beidzot atklāt rezultātu. 83. minūtē mājiniekiem brīvsitiens no soda laukuma stūra, bet bumbu, kas jau lidoja vārtos, meistarīgi atvairīja Doroševs. Mirkli vēlāk garām sita Kačanovs, un cerības palielināt intrigu mača izskaņā arvien saruka. Jau kompensācijas laikā Karlsonam bija laba iespēja, taču teicami nospēlēja Laizāns, atvairot bumbu.

Liepājnieki izcīnīja uzvaru ar 2:0, tādējādi uz pozitīvas nots iesildoties trešdien gaidāmajam Kurzemes derbijam pret ventspilniekiem.

Šajā sezonā “Jūrmala” visos četros mačos atzina liepājnieku pārākumu un interesanti, ka trijās no šīm spēlēm rezultāts bija vienāds – 2:0.

Jūrmala – Liepājas Metalurgs 0:2 (0:2)

Vārti: , Afanasjevs 9′, 43′
Jūrmala: Laizāns, Žuļevs, Šlampe, Rečickis, Aleksejevs, Misins, Solovjovs, Golubevs, Kačanovs, Pihockis, Ikstens.
Liepājas Metalurgs: Doroševs, Kalns, Tamošausks, Leliuga, Savaļnieks, Karlsons, Hmizs, Afanasjevs, Soloņicins, Bagužis, Mežs.