Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Neatrodot “Young Boys” vārtu atslēgu, “Liepāja” zaudē arī Bernē

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā “Liepājas” futbolistiem pārāk augsta bija Bernes “Young Boys” latiņa, kurzemniekiem izbraukumā piekāpjoties ar 0:3 un noslēdzot savu Eirokausu sezonu.

28.07.2022 23:00

Jau pats spēles ievads Tamaza Pertijas trenētajai komandai sanāca pagalam nelaimīgs, kad gar pretinieka sisto bumbu ar roku soda laukumā nogrābstījās Kenans Hreļjičs. Uz liepājnieku vārtiem tika nozīmēta pendele, kuru pārliecinoši realizēja Žans Pjērs Nsamē, jau otrajā minūtē panākot “Young Boys” labvēlīgo 1:0.

Vēl vienu reizi liepājniekiem nācās sabīties nedaudz pirms 20 minūšu robežas sasniegšanas, kad Šveices grands tika pie standarta situācijas un “Young Boys” vērtīgākā spēlētāja Fabiana Rīdera sistā bumba noglāstīja Krišjāņa Zviedra sargāto vārtu pārliktni.

“Liepājai” bija lieliska iespēja gūt vārtus, kad bumba nonāca pašā vārtu priekšā pie Artūra Karašauska, tomēr pēdējā brīdī “Liepājas” futbolista sisto bumbu nobloķēt spēja mājinieku aizsargs.

Puslaika vidū Nikolass Nagamalū nolēma pārbaudīt Bernes stadiona vārtu konstrukcijas izturību, spēcīgi satricinot vārtu stabu pēc sitiena no distances.

Laukuma viduszonā bumbu pazaudējot Dodo, “Young Boys” veica strauju pretuzbrukumu, izraustot kurzemnieku aizsardzību. Ieskrienot soda laukumā, bumbu saņēma Donats Rudāni, spēcīgi to triecot vārtu tīklā un ļauot savai komandai puslaikā doties ar 2:0.

Iznākot laukumā uz otro puslaiku, komandas Bernē sagaidīja pamatīgs lietus. Pertija uz otro spēles daļu laukumā sūtīja Lukasu Villelu, kurs vidējā līnijā aizstāja Nemaņu Belakoviču.

Varenā Šveices komanda otrajā puslaikā viegli rotaļājās pie liepājnieku soda laukuma, kad Čeiks Niassē izšķīrās par tālsitienu. Rikošetā bumba mainīja trajektoriju un ielidoja vārtu augšējā stūrī. Spēles 72. minūtē rezultāts bija jau 3:0.

Vismaz goda vārtus liepājnieku rindās iespēja gūt bija Villelam, tomēr viņa sistā bumba piecas minūtes līdz spēles beigām lidoja garām iecerētajam mērķim.

“Young Boys” – “Liepāja” 3:0 (2:0)

Vārti: Nsamē 2′ (11m), Rudāni 41′, Niassē 72′
Young Boys: Fon Balmūss – Benito, Lustenbergers, Kamarā, Ruegs – Nagamalū, Niasse, Rīders, Rudāni – Eliā, Nsamē.
Liepāja: Zviedris – Marta, Hreļjičs, Migels, Savaļnieks – Belakovičs (Villela 46′), Strumija, Tarasovs, Karašausks (Deliu 61′) – Dodo, Mankendā.
Galvenais tiesnesis: Abdulkadirs Botogens (Turcija)