Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Pirmā uzvara pēc gada pauzes

Latvijas futbola izlase trešdienas vakarā izcīnīja savu pirmo uzvaru Daiņa Kazakeviča vadībā un pirmo panākumu pēc gandrīz viena gada pārtraukuma. Mūsējie pārbaudes spēlē viesos ar 3:0 (1:0) sagrāva pasaules vājāko izlasi Sanmarīno.

Latvija pirmos vārtus guva 32. minūtē, kad pēc Jāņa Ikaunieka (centrā) piespēles bumbu savos vārtos raidīja Sanmarīno centra aizsargs. (Foto: LFF)
13.11.2020 06:00

Andris Sudmalis

Latvija: Ozols, Sorokins, E. Stuglis, M. Ošs (Dubra), Fjodorovs, Kārkliņš (Rugins), Saveļjevs, Ontužāns (Cigaņiks), J. Ikaunieks (Jaunzems), Kamešs (D. Ikaunieks), R. Uldriķis (Gutkovskis).

D. Kazakevičs jau pirms spēles atklāja, ka pārbaudes mačā sākumsastāvā iespēja sevi apliecināt būs tuvākajiem rezervistiem un rotācijas spēlētājiem. Šāds statuss šobrīd nav attiecināms uz diviem Liepājas futbola audzēkņiem. Pāvela Šteinbora savainojuma laikā par valstsvienības pamatvārtsargu ir kļuvis “Rigas” drošības garants Roberts Ozols, bet “RFS” uzbrūkošais pussargs Jānis Ikaunieks ir galvenais valstsvienības uzbrukumu konstruktors.

Tāpat vietu starta vienpadsmitniekā izcīnīja liepājnieks Vladimirs Kamešs, kurš pirmoreiz izpelnījās Daiņa Kazakeviča izsaukumu. Uz vietu starta sastāvā šajā mačā īsti nebija pamata cerēt nevienam no “Liepājas” futbolistu kvarteta. Mārtiņš Ķigurs, Raivis Jurkovskis un Eduards Tīdenbergs svētdien Latvijas kausa finālā nospēlēja 120 minūtes, bet Ingars Stuglis mūsējiem triumfālajā mačā pret “Ventspili” laukumā pavadīja pēdējās 45 minūtes.

Iespēja pierādīt sevi tika dota Minhenes “Bayern” sistēmas spēlētājam Danielam Ontužānam un Itālijas C sērijas kluba “Mantova” futbolistam Aleksejam Saveļjevam.

Spēlējot klasiskajā shēmā 4-2-3-1, Latvijas izlasei piederēja milzīgs teritoriālais pārsvars, bet noslēdzošo darbību statistika bija bāla – visā mačā tikai 3 sitieni vārtu rāmī. Pirmos vārtus mūsējie vispār guva, pa vārtiem nesitot. Jānis Ikaunieks sāncenšu soda laukumā pacīnījās ar Sanmarīno kapteini Davidu Simončīni un apzaga viņu. Tad Ikaunieks no soda laukuma kreisās malas piespēlēja uz centru, kur bumbu savos vārtos pārvirzīja otrs mājinieku centra aizsargs Kristians Brolli.

Pēc pārtraukuma Latvija pret bālo Sanmarīno izlasi turpināja dominēt bumbas kontrolē līdz sāncenšu soda laukumam, taču ar mājinieku aizsardzības uzlaušanu mūsējiem ilgu laiku klājās visai slikti. Korekcijas viesa spēlētāju maiņas un standartsituācijas.

Pēc stūra sitiena bumbu ar galvu vārtos raidīja uzmainītais Kaspars Dubra 72. minūtē, bet vēl 7 minūtes vēlāk Vladislavs Gutkovskis realizēja 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par Vladislava Fjodorova nogāšanu soda laukumā.

Sestdien, 14. novembrī, Latvija savā laukumā tiksies ar Fēru salām, bet otrdien, 17. novembrī, mūsējie viesos spēlēs pret Andoru.

KOMENTĀRI

Latvijas izlases galvenais treneris DAINIS KAZAKEVIČS:

– Pirmām kārtām mums bija būtiski caur šo pārbaudes spēli risināt vairākus uzdevums. Viens no būtiskākajiem bija beidzot uzvarēt un iegūt zināmu pārliecību. Tas arī izdevās, lai gan kopumā nevar teikt, ka visas spēles garumā viss izdevās tā, kā mēs plānojām, bet rezultāts ir pozitīvs. Vairākas lietas no tām, kuras mēs bijām plānojuši, arī paveicām, un tajā pašā laikā jācer, ka tas mums neprasīs atsevišķu spēlētāju traumas – pēc šīs spēles jau ir daži jautājumi saistībā ar spēlētāju stāvokli, bet ceru, ka viss būs kārtībā un visi spēlētāji būs gatavi spēlei pret Fēru salām.