Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Pirmos kucēnus slīcinās Portugālē

10.08.2011 07:03

Pēdējās pārbaudes spēles pirms rīt gaidāmās debijas UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas turnīrā aizvadījušas SK “Liepājas metalurgs” dāmas, kas divreiz tikās ar Lietuvas čempionēm no Šauļiem – komandu “Gintra-Universitetas”.

Uz pirmo maču izbraukumā metalurģes nedevās optimālajā sastāvā, tādēļ arī zaudējums spēcīgajām lietuvietēm, kas arī gatavojas svarīgajam turnīram, ar 0:6 bija diezgan likumsakarīgs. Otro cīņu jau Liepājā mūsu komanda aizvadīja daudz pārliecinošāk, un, kā atzina galvenais treneris Vladimirs Lučiņins, savu labāko sniegumu no visām četrām pārbaudes spēlēs parādīja vārtsardze Kristīne Rižko, kas arī bija viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ izdevās uzvarēt ar 4:1. Pirmajā puslaikā vārtus guva Guna Āboliņa un Sintija Greiere, kura pēc pārtraukuma vēl divas reizes lika pretiniecēm vilkt bumbu ārā no saviem vārtiem. “Pirms došanās uz turnīru svarīgi bija uzvarēt, lai spēlētājas atgūtu pārliecību par saviem spēkiem,” piebilda V. Lučiņins.

Šodien no rīta “Liepājas metalurgs” izlidos uz Spāniju, no kurienes pēc tam būs pārlidojums uz Sintras pilsētu Portugālē, kur arī norisināsies kvalifikācijas turnīrs. Pirmajā spēlē ceturtdien liepājnieces tiksies ar Ungārijas spēcīgāko komandu “MTK”, sestdien ar mājiniecēm “ Dezembro”, bet nākamajā otrdienā aizvadīs spēli ar vienību ASA “Tel-Aviv” no Izraēlas. No grupas izslēgšanas kārtā iekļūs uzvarētājas un visu astoņu grupu labākās 2. vietas ieguvējas. Līdz šim neviena Latvijas dāmu komanda nekad nav piedalījusies UEFA Čempionu līgā.