Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

RFS futbolisti izrauj uzvaru pār “Liepāju”

10.03.2019 17:00

“Optibet” futbola Virslīgas pirmo spēļu kārtu ar smagu uzvaru noslēgusi RFS, kas savā laukumā ar rezultātu 2:0 apspēlēja “Liepāju”.

Abas komandas, kuras uzskatāmas par vienām no favorītēm uz uzvaru Virslīgā, spēli iesāka visnotaļ miegaini un uzmanīgi. RFS uzbrukumu saasināšanai, iespējams, pietrūka ukraiņu futbolista Maksima Marušiča, kurš pagājušajā sezonā bija rezultatīvākais RFS spēlētājs. Šodien sākumā viņš tika atstāts komandas rezervē.

Bīstamākais moments pirmajā puslaikā izveidojās 23. minūtē, kad veiksmīgi liepājnieku soda laukumā ierāvās Vladislavs Sorokins, uzreiz piespēlējot Tomašam Šimkovičam, kura vēlāk izdarītais centrējums nesasniedza nevienu no RFS futbolistiem, bumbai aizlidojot nedaudz garām Kristapa Zommera sargātajam cietoksnim. Piesardzīgais futbols turpinājās līdz pat mača pirmās daļas beigām, kurās nelielu iniciatīvu pārņēma “Liepāja”.

Otrā puslaika sākumā “Liepāja” ar aktīvu spēli palielināja savu iniciatīvu, 49. minūtē izveidojot labāko vārtu gūšanas momentu spēlē – pēc piespēles no sāna bumba tukšu vārtu priekšā nonāca līdz moldāvam Davu Spataru, kurš to raidīja… garām vārtiem. RFS otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs izskatījās ļoti smagnēji.

Tomēr mača pēdējā pusstundā RFS atrada savu spēli, arvien veiksmīgāk tuvojoties liepājnieku vārtiem. Tā 64. minūtē Slavko Blagojevičs no apmēram 18 metru attāluma sita nedaudz garām “Liepājas” vārtiem. Cīņas izskaņai tuvojoties, laukumā RFS rindās nāca gan ilgu laiku nespēlējušais Artūrs Zjuzins, gan minētais Marušičs. Tas deva rezultātu, RFS spējot gūt izšķirošos vārtus – 1:0 ar skaistu sitienu no gaisa viesu vārtu tālajā stūrī 82. minūtē panāca Austrijas futbolists Tomāšs Šimkovičs.

Uzreiz pēc šī pavērsiena liepājnieki centās atgūt iniciatīvu, veidojot vairākus asumus. Tomēr tas deva pretējo efektu, jo 89. minūtē laukumā nākušais Marušičs panāca 2:0, pilnībā aprokot jebkādas “Liepājas” izredzes uz sekmīgu iznākumu.

RFS – Liepāja 2:0 (0:0)
Vārti: Šimkovičs 82`, Marušičs 89`
Brīdinājumi: Blagojevičs, Solovjovs, Jagodinskis, Isajevs – Žuļevs, Keitā, Hmizs, I. Kozlovs
RFS: Ikstens, Blagojevičs, Šimkovičs, Seto (Isajevs 62`), Sorokins (Marušičs 72`), Bulvītis, Solovjovs, Kuoadio, Jagodinskis, Malecs (Zjuzins 62`), Savaļnieks.
Liepāja: Zommers, Ikaunieks, Spataru (Ulimbaševs 64`), Vatsadze (V. Kozlovs 77`), I. Kozlovs, Keitā, Žuļevs, Jurkovskis, Tobers, Hmizs, Toress.
Galvenais tiesnesis: Aleksejs Spasjonņikovs