Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

”Riga” aicina LFF ievērot reglamentu, gatava vērsties Sporta arbitrāžas tiesā par nepabeigto spēli Liepājā

Virslīgas klubs un pašreizējā turnīra līdervienības ”Riga” sporta direktors Aleksandrs Romašins atklātā paziņojumā pauž sašutumu par organizācijas komitejas pieņemto lēmumu pārspēlēt FK ”Liepāja” un RFS spēli 25. novembrī un joprojām aicina ievērot Virslīgas reglamentu un Godīgas spēles principus.

27.10.2020 18:26

Gadījumā, ja pirms pēdējām divām kārtām netiks izspēlētas visas spēles vai šo kārtu datumi netiks pārcelti, ”Riga” saglabā iespēju vērsties Sporta arbitrāžas tiesā.

17. oktobrī pie rezultāta 1:0 67. minūtē nepietiekama stadiona apgaismojuma dēļ tika apturēta spēle starp FK ”Liepāja” un RFS . RFS šādā situācijā vienkārši pameta ”Daugavas” stadionu Liepājā, bet LFF nolēma skatīt šo situāciju 19. oktobrī Virslīgas čempionāta organizācijas komitejas sēdē. ”Spēles tiesnešu novērotājs, kas pildīja arī LFF delegāta funkcijas savā ziņojumā norādīja, ka abām komandām tika piedāvāts nospēlēt spēli līdz galam nākamajā dienā. FK ”Liepāja” tam piekrita, bet RFS atteicās un pameta stadionu. Šādā situācijā ziņojumā tika pieminēts, ka galīgo lēmumu jāpieņem Virslīgas un LFF attiecīgajām instancēm,” situāciju skaidro ”Riga” direktors Aleksandrs Romašins.

19. oktobra sēdē Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja pieņēma vienbalsīgu lēmumu pārspēlēt FK ”Liepāja” – RFS spēli no pirmās minūtes šī gada 25. novembrī, kas ir pret Virslīgas reglamentu un Godīgās spēles principiem, jo pēdējās divas spēļu kārtas ir jāaizvada vienā laikā. ”Interesanti, kas notika šo trīs dienu laikā, ja mača dienā LFF pārstāvji uzskatīja, ka spēle ir jāizspēlē līdz galam no 67. minūtes, bet pēc tam tiek pieņemts lēmums to pārspēlēt no pirmās minūtes, kas ir acīmredzams lēmums par labu vienai konkrētai komandai. Man tas nedaudz atgādina bērnu grāmatu ”Pasaka par zaudēto laiku”. Kur pazuda 67 spēles minūtes? Aicinājums nospēlēt atlikušās minūtes nākamajā dienā bija gan delegāta ziņojumā, gan organizācijas komitejas komunikācijā ar kluba pārstāvjiem. Mums ir svarīgi uzzināt, kas notika šajās trīs dienās. Uz kā pamata un kuras tieši personas pieņēma šo lēmumu,” turpina Romašins.

”Nosūtījām vairākām LFF instancēm vēstuli, lai tiktu pieņemts tāds lēmums, kas ir atbilstošs Virslīgas reglamentam. Pašlaik tas atklāti tiek pārkāpts. Sanāk, ka tagad arī citas komandas vienkārši varēs pamest stadionu, nesaņemot nekādas sankcijas? LFF delegāta ziņojumā bija skaidri norādīts aicinājums nospēlēt spēli līdz galam nākamajā dienā. Sanāk, ka LFF Sacensību organizācijas komitejas locekļu lēmumi neko nenozīmē, un komandas tos var ignorēt? Kas notiks, ja tagad FK ”Liepāja” atteiksies spēlēt 25. novembrī? Mēs gribētu, lai kāds pauž skaidrojumus šiem lēmumiem. Kāpēc no sākuma ir viena pozīcija, pēc dažām dienām – jau cita. Kaut kur kuluāros tiek pieņemti būtiski lēmumi, kas ir pret reglamentu, un neviens neko neskaidro.

Visi taču zināja, ka LFF aicināja turpināt spēli nākamajā dienā. Tā ir normāla prakse šādās ārkārtas situācijās. Gribētos, lai ir atklāta un godīga cīņa. Gaidām skaidrojumu no Virslīgas čempionāta organizācijas komitejas, kā arī no Biedrības Virslīga vadītājiem. Noslēgumā vēl tikai reizi gribu atgādināt, ka LFF, pārceļot spēli uz 25. novembri, pārkāpj reglamentu. Ir varianti, kā vismaz to varētu ievērot, lai pēdējās divas kārtas aizvadītu vienā laikā. Ja Virslīgas organizācijas komiteja uzskata, ka sakarā ar neizspēlēto spēli ir iespējams pārcelt Virslīgas priekšpēdējās un pēdējās kārtas spēles, tad ”Riga” neiebilst arī pret šo kārtu pārcelšanu. Pretējā gadījumā mēs saglabājam iespēju vērsties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) par čempionāta reglamenta pārkāpšanu.

Publiski savu pozīciju tagad paužam, jo uz 22. oktobra oficiālo kluba vēstuli arī neviens neatbild. Gribam normālu dialogu. Mēs saprotam, ka situācija ir neordināra un sarežģīta. Latvijas čempionātā tādu gadījumu vispār nav bijis, tāpēc ceram, ka šie pēdējie lēmumi ir vienkāršas cilvēciskas kļūdas, nevis ļauni nodomi par labu kādam. Organizācijas komitejai vēl ir iespēja labot šīs kļūdas, pieņemot lēmumu, kas ir atbilstošs čempionāta reglamentam. Šoreiz sanāca kļūdīties, bet tagad visiem kopā tas ir jālabo ,” noslēgumā komentē ”Ŗiga” sporta direktors.