Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

SFK “Rīga” sagādā zaudējumu Liepājas futbolistēm

Sieviešu futbola līgas 10. kārtas spēlē savā starpā satikās abas līdervienības – SFK ”Rīga” un ”Liepājas Futbola skola”. Jāņa Skredeļa stadionā pārākas ar 3:0 (0:0) bija mājinieces, sagādājot mūsējām turnīrā pirmo zaudējumu.

02.08.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane (Meijere), Andersone, Reinfelde, Propošina, Vagule (Dreimane), Smirnova, Šarija (Sudmale), Freidenfelde, Saule (S. Čamane), T. Čamane.

Sieviešu futbola līgā abas vienības līdz šim cīnījās bez zaudējumiem, bet rīdzinieces vienīgo neizšķirtu nopelnīja 6. maijā Liepājas ”Daugavas” rezerves laukumā, kad cīņas pēdējā minūtē uz mājinieču vārtiem tika nozīmēts apšaubāms 11 metru soda sitiens.

Vienības bez lielas izlūkošanas uzsāka aizvadīto maču, un jau ar pirmajām minūtēm laukumā bija vērojama bezkompromisa cīņa. Pirmie bīstamie momenti izveidojās pie liepājnieču vārtiem, kad labās sitiena pozīcijās nonāca Diāna Suvitra.

Turpinājumā jau mūsējās ilgstošāk saimniekoja mājinieču laukuma pusē, un vienā no epizodēm Kira Šarija bīstami ielauzās soda laukumā, tomēr leņķis bija pārāk ass un vārtsardze sitienu atvairīja. Labākā iespēja gūt pirmos vārtus bija Suvitrai, kura 21. minūtē saņēma piespēli vārtu priekšā, bet sitienu no astoņiem metriem izcilā veidā atvairīja Elza Renāte Strazdiņa.

Puslaika otrajā pusē iniciatīva diezgan pārliecinoši nonāca rīdzinieču rokās, un viešņām galvenokārt vajadzēja domāt par savu vārtu drošību.

Arī otrā puslaika ievadā satraucoši brīži veidojās pie liepājnieču vārtiem, un atkal pamanāma bija Suvitra. 54. minūtē no soda laukuma stūra rīdzinieču uzbrucēja ar elegantu, apvedošu sitienu vārtu devītniekā bija precīza, un mūsējās pirmo reizi šosezon nonāca iedzinējos.

Pēc zaudētiem vārtiem liepājnieču galvenais treneris Raivo Varažinskis veica divas spēlētāju maiņas, tomēr iniciatīva joprojām palika laukuma saimnieču pārziņā.

Otrā puslaika vidū liepājnieces neizmantoja izcilu iespēju panākt līdzsvaru, pēc stūra sitiena viešņu aizsardzes divreiz pamanījās izsist bumbu no vārtu līnijas. Ko nepaveica mūsējās, to jau nākamajā uzbrukumā izdarīja savulaik Liepājā spēlējošā Tatjana Baličeva, kura pa tiešo no stūra karodziņa nogādāja bumbu vārtu tīklā.

Cīņas galotnē mājinieču uzbrukuma jauda apsīka, savukārt liepājnieces divus pusmomentus vēl izveidoja, taču kopumā no intrigas radīšanas bija patālu.

Vēl kompensācijas laikā rīdzinieces realizēja 11 metru soda sitienu, un rezultātā mūsējām pirmais zaudējums, kā arī viņas pirmo reizi šosezon neguva vārtus.

Nākamo Sieviešu futbola līgas spēli ”Liepājas Futbola skola” aizvadīs 5. augustā, kad savā laukumā uzņems FK ”Auda”.

KOMENTĀRS

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

Zaudējām pelnīti, ”Rīga” šodien bija labāka. Varbūt rezultāts varēja būs pieklājīgāks, tomēr tas nemazina mājinieču pārākumu. Kaut kur arī novērsās veiksme, jo pie 0:1 mums bija teicama iespēja panākt neizšķirtu.

Turklāt no mūsu skatu punkta redzējām, ka aizsardze glāba vārtus, nospēlējot ar roku, bet tiesnesis lēma citādāk. Pārmest spēlētājām nav ko, cīnījās ar atdevi un nospēlēja atbilstoši savām spējām.