Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

“Skonto” beidzot pieveikts

24.08.2008 19:57

Svētdien sākās virslīgas čempionāta otrais izšķirošais posms cīņā par medaļām. “Liepājas metalurgs” to sāka ar uzvaru pār “Skonto”. Mūsu komandas treneris Rīdigers Abramčiks sākumsastāvā laukumā sūtīja trīs Liepājā dzimušus un augušus uzbrucējus – Grebi, Dobrecovu un Karlsonu. Pašā priekšā darbojās Karlsons, Dobrecovs bija, tā teikt, atvilkts uzbrucējs, bet Grebis bija ļoti aktīvs un paspēja pabūt visur – gan priekšā, gan vidū, gan aizsardzības līnijā.

Ierindā pēc degunkaula lūzuma un sekojošās operācijas ir atgriezies Miceika, bet Ivanovam, kaut arī viņš atsācis treniņus kopā ar komandu, līdz došanās cīņā oficiālās spēlēs vēl kāds laiciņš jāpaciešas. Tā kā rezervē nebija pieteikts Golovins, tad uz soliņa nebija neviena pussarga – bez vārtsarga Šteinbora bija tikai trīs nominālie aizsargi un trīs uzbrucēji.

Spēles sākums liepājniekiem padevās varens – jau 13.minūtē “Skonto” tika grauts ar 3:0! Trīs uzbrukumi – trīs vārti! Turklāt Soloņicins pēc Surņina centrējuma no kreisās malas ar galvu iebakstīja bumbu vārtos jau pirmajā uzbrukumā. Drīz Grebja netlaidība pretinieku soda laukumā tika atalgota ar viņa astotajiem vārtiem šosezon virslīgā, bet pēc tam Fereira ar galvu pēc stūra sitiena guva trešo panākumu. Vēl abām komandām bija daži pusmomenti pie pretinieku vārtiem. Tomēr nulli “Skonto” pusē uz rezultātu tablo viesiem saglabāt neizdevās. Puslaika pēdējā minūtē pazīstamais lietuviešu uzbrucējs Jankausks (Lietuvas izlasē aizvadījis vairāk nekā 50 spēļu, vairāku valstu čempions, Čempionu līgas un UEFA kausa izcīņas uzvarētājs), kas skontiešiem pievienojās jūlijā, vienus vārtus atguva.

Ja pirmais puslaiks kopumā noritēja ar viesu pārsvaru, tad otrā sākumā “Skonto” aktivizējās un metās uzbrukumos, radot pie Spoles vārtiem vairākas nervus kutinošas epizodes. Vienā no tām Zirnis izsita bumbu, kas jau teju teju lidoja vārtos. Jāpiezīmē, ka mājiniekiem Doroševa vietā vārtos stājās Māliņš. Tomēr liepājnieki kontrolēja spēles gaitu arī otrajā puslaikā, Karlsonam un Soloņicinam bija divas labas iespējas izcelties vēl, vienīgi pašā spēles izskaņā skontiešu spiediens kļuva nomācošs un, kā abu komandu savstarpējās spēlēs jau ierasts, viņi atkal spēlē pret “Liepājas metalurgu” guva vārtus pašā spēles izskaņā – 90.minūtē to izdarīja Pahars. Par laimi, neko vairāk mājinieki neiespēja un “Liepājas metalurgs” izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru. Jāpiebilst, ka liepājniekiem nebija izdevies “Skonto” pieveikt piecās iepriekšējās savstarpējās spēlēs virslīgā. Nu melnā svītra ir pāri.

Citos svētdienas mačos: “Ventspils” – “Daugava” 1:0, “Dinaburg” – “Rīga” 3:1 .

Trešdien mūsu klubs ar čarterreisu no Liepājas izlidos uz Vaslui, lai ceturtdien aizvadītu UEFA kausa izcīņas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes maču. Kā zināms, mājās metalurgi zaudēja ar 0:2. Bet nākampirmdien Liepājā spēlēsim ar “Dinaburg”.

Komentārs

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
  Pirmo puslaiku aizvadījām tā, kā bijām iecerējuši. Guvām trīs vārtus. Pēc pārtraukuma sākās problēmas. Izpaudās arī Latvijas izlases sastāvā pārbaudes spēli aizvadījušo futbolistu nogurums. Bet mums tik un tā bija labas iespējas gūt vārtus. Zaudējām koncentrāciju, jo pēc trīs gūtiem vārtiem pirmajā puslaikā futbolistiem jau šķita, ka uzvara rokā.

Latvijas virslīga.
“Skonto” – “Liepājas metalurgs” – 2:3 (1:3).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava, Zirnis, Fereira, Surņins (Jemeļins, 81.), Tamošausks, Soloņicins, (Kamešs, 90.), Miceika, Dobrecovs (Beņušis, 52.), Grebis, Karlsons.
Vārtu guvēji: “Skonto” – Jankausks (45.), Pahars (90.); “Liepājas metalurgs” – Soloņicins (1.), Grebis (6.), Fereira (13.).
Brīdinājumi: “Skonto” – Jankausks (27.); “Liepājas metalurgs” – Tamošausks (33.), Karlsons (44.).