Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Šlampem “Nīcas” uzvaras vārti telpu futbola Virslīgā

Otrdien pirmo mājas spēli 2022. gadā aizvadīja telpu futbola klubs “Nīca/OtankiMill”. Tas arī kļuva par pirmo virslīgas maču, ko pēc ilgāka pārtraukuma klātienē varēja apmeklēt skatītāji, un nīcenieki zālē sanākušajiem atkalsatikšanās prieku nelaupīja, ar 3:2 pārspējot Salaspils komandu “Kengaroos”.

12.01.2022 03:55

Roberts Džeriņš

Mājinieki ar atbildi Nīcas Sporta centra arēnā sanākušo līdzjutēju veidotajam troksnim nekavējās. Jau no pirmajām epizodēm iniciatīvu uzņēmās mūsējie, un nupat debijas golu Latvijas U19 izlasē guvušais Raivis Svilis vien pēc nospēlētas minūtes izcēlās ar teicamām individuālām darbībām. Vispirms viņš skaistā manierē apvadīja pretspēlētāju, nomānīja arī jau pretī panākušo vārtsargu, bet bumba aizspurdza vien sprīdi gar tālo stabu.

Pēc trīsarpus nospēlētām minūtēm nīcenieku pacietība vainagojās panākumiem. Vārtu vīrs Ivo Lākutis precīzi piespēlēja Endijam Šlampem, kurš apsteidza Salaspils aizsargu līniju un piespēlēja vārtu priekšā jau gaidošajam Raineram Kleinbergam – 1:0.

Uzreiz pēc tam viesi mājinieku aizsardzībai lika nervozēt, bet līdz sitienam netika. Turpinājumā komandas apmainījās ar vairākām bīstamām epizodēm, un spēle bija samērā līdzīga, bet, kamēr laukuma vienā galā viesus glāba vārtsargs, otrā galā nereti trūka tehnisko dotību un pārliecības uzbrukuma darbībās.

“Nīca” tikmēr ar augstu presingu pretiniekam radīja problēmu gūzmu jau kombināciju ievaddaļā, bet pirmā puslaika vidusdaļā kurzemnieki nogulēja ķenguru izspēli, un vienam vārtu priekšā palikušajam Oļegam Tolmačevam atlika vien pielabot kolēģa sitienu (1:1).

Uz to vietējā komanda atbildēja ar tālsitienu ieslēgšanu, un vētrains uzbrukums sekoja uzreiz pēc spēles atsākšanās. Pavisam drīz arī vārtu guvums, Sandim Vārpiņam izmainot bumbas lidojuma trajektoriju pēc Riharda Konovalova sitiena no distances (2:1).

Salaspils futbolisti savu panāca otrā puslaika ievadā, ar skaistu golu izceļoties Denilam Lindekronam (2:2), tieši pēc tam, kad izcilu iespēju vārtu priekšā neizmantoja mūsējie.

Izšķirošie notikumi vairs ilgi nebija jāgaida. 14 minūtes pirms beigu svilpes Šlampe strauji saspēlējās ar Valdi Nici, tādējādi izstaipot pretinieku aizsardzību, un kombināciju ar precīzu sitienu pats arī noslēdza Šlampe (3:2).

Viesiem bija vairākas labas iespējas panākt neizšķirtu, izdevās arī iespiest “Nīcu” savā laukuma zonā, bet tas panākumiem nevainagojās, tāpat kā vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju.

Mūsējie līdz ar šo uzvaru nostiprinājušies izslēgšanas spēļu zonā, ar 12 punktiem deviņos mačos ieņemot 6. vietu turnīra tabulā. Nākamais mačs jau sestdien, kad Nīcā viesosies Daugavpils sportisti.