Smagi trīs punkti

Liepājas futbolistes savā laukumā ar 3:1 apspēlēja talsinieces un tika pie savas otrās uzvaras jaunās sezonas divās spēlēs. (Foto: Ģirts Gertsons)
13.07.2020 13:05

Latvijas Sieviešu futbola čempionāta pirmās līgas jaunās sezonas pirmajā mājas spēlē ”Liepājas futbola skola” grūtā cīņā ar 3:1 (1:0) pārspēja FK ”Laidze/Talsu NSS”.

”Liepājas futbola skola”: Lapteva, Brigmane (K), Freidenfelde, Propošina, Tīle, Heringa (Mazkalniņa), Šenberga, Prūse (T. Čamane), Smirnova, Saule (Šarija), S. Čamane (Dreimane).

Pirmais puslaiks aizritēja ar liepājnieču pārsvaru, tomēr izcilu vārtu gūšanas momentu bija maz. Mūsējās spēlēja pirmo vijoli un biežāk kontrolēja bumbu, bet uzbrukuma noslēguma fāzē pietrūka precīzas, izvirzītas piespēles. Laba iespēja 35. minūtē bija Annai Propošinai, taču viņas sitiens no tuvas distances nonāca pretinieču vārtsardzes rokās. Pirmā puslaika galotnē mājinieces kreisajā flangā izveidoja daudzpakāpju sadarbību, un Signija Šenberga izvirzīja laukuma saimnieces vadībā.

Otrajā puslaikā spēles raksturs nemainījās. Mūsējās kontrolēja mača gaitu, bet viešņas atbildēja ar retiem, taču bīstamiem pretuzbrukumiem. Vienā no šādiem prettriecieniem liepājnieces nesadalīja sedzamās spēlētājas, un Talsu futbolistes 50. minūtē panāca neizšķirtu. Viešņu gaviles gan nebija ilgas, jo jau nākamajā uzbrukumā pēc Evelīnas Freidenfeldes raidījuma ”Liepājas futbola skola” atjaunoja vadību. Ciešā viešņu aizsardzība un teicama vārtsardzes spēle neļāva mājiniecēm attīstīt savu pārsvaru, turklāt 72. minūtē Taisija Smirnova nopelnīja otro brīdinājumu un laukuma saimnieces palika mazākumā.

Liepājnieces divu vārtu pārsvaru panāca 85. minūtē, kad par Sintijas Čamanes nogāšanu soda laukumā, 11. metru soda sitienu realizēja Rebeka Tīle. Uzreiz pēc gūtiem vārtiem Liepājas vienības treneris Raivo Varažinskis veica divu spēlētāju nomaiņu, kā rezultātā laukumu pameta Sintija Čamane, bet spēlē iesaistījās Tīna Čamane. Līdz ar to mātes un meitas vienlaicīgu atrašanos laukumā jāpagaida līdz nākamajam mačam, kas 19. jūlijā notiks Liepājā pret ”Jelgavu”.

KOMENTĀRS

”Liepājas futbola skolas” galvenais treneris RAIVO VARAŽINSKIS: – Šodien aizvadījām vājāku spēli, nekā pirmo. Jāatzīst gan, ka pretinieces bija krietni spēcīgākas. Problēmu pagaidām vēl ir daudz, it īpaši aizsardzības centrā. Ja pretī nāks krietni spēcīgākas pretinieces, viņas mūs saplosīs gabalos. Pārāk maz radījām bīstamu momentu pie pretinieču vārtiem, un pārāk daudz kļūdījāmies piespēlēs. Tādējādi nevarējām izveidot pietiekami kvalitatīvus uzbrukumus.