Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Trešā uzvara pēc kārtas

25.07.2011 07:07

Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā pie trešā panākuma pēc kārtas tikusi komanda “Varavīksne”, kas savā laukumā ar 2:1 (0:0) pieveica vienību “Daugava/RFS”.

Pirmais puslaiks pagāja rīdzinieku iniciatīvas zīmē. Viesi gan bumbu vairāk kontrolēja, gan sagādāja vairāk darba “Varavīksnes” vārtsargam Raivo Varažinskim. Tomēr mūsējo sāncenšu pārsvars nebūt nebija nomācošs, liepājnieki izrādīja solīdu pretestību un izveidoja vismaz pāris teicamu vārtu gūšanas iespēju, no kurām labākā bija Vugaram Askerovam, kuram kārtējo reizi izcelties liedza pretinieku vārtu stabs.

Otro puslaiku aktīvāk sāka rīdzinieki, kuru jau pirmais bīstamais uzbrukums pa flangu beidzās ar vārtu guvumu. Šāds scenārijs bija visai loģisks gan konkrētās spēles, gan visas sezonas kontekstā, “Daugava/RFS” sevi pozicionē kā komandu, kas cīnās par iekļūšanu virslīgā. SFK “Varavīksne” pēc vārtu zaudējuma nevis salūza, bet tieši pretēji – pamainīja spēlētāju izvietojumu laukumā, aktivizējās uzbrukumā, un rezultāts nebija jāgaida. V. Askerovs vispirms vēlreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju, bet no pārliktņa atlēkušajai bumbai pirmais klāt bija Nauris Dobelis, kurš bija precīzs, sitot ar galvu. Savukārt uzvaru liepājniekiem nodrošināja Askerovs, skaisti pārmetot bumbu pāri viesu vārtsargam. Pēdējās minūtēs mājinieki vairāk aizsargājās, kā arī neizmantoja vēl vienu vārtu gūšanas iespēju.

Nākamo spēli SFK “Varavīksne” aizvadīs jūlija izskaņā Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā. Liepājnieku pretinieks kļūs zināms šodienas izlozē.

Egona Zīverta foto

Nauris Dobelis (6.) izlīdzināja rezultātu, bet Vugars Askerovs (pirmais no labās) izrāva liepājniekiem uzvaru.