U21 izlase uzvar Lietuvu, taču paliek bez Baltijas kausa

14.10.2014 17:55

Latvijas U21 futbola izlase šodien “Daugavas” stadionā Liepājā ar 1:0 uzvarēja Lietuvu. Baltijas kausa izcīņas kopvērtējumā uzvaru svinēja Igaunija, pateicoties vairāk gūtiem vārtiem.

Baltijas kausa izcīņa U21 izlasēm Liepājā sākās ar Latvijas un Igaunijas vienaudžu neizšķirtu (1:1), bet vakar – turnīra otrajā dienā – igauņi ar 2:1 uzvarēja lietuviešus. Lietuvai līdz ar to izredzes tikt pie Baltijas kausa bija zudušas, tikmēr Latvijai šodienas spēlē bija nepieciešama uzvara ar divu vārtu pārsvaru vai rezultatīva mača +1 (piemēram, 3:2).

Pirmajā puslaikā neliels pārsvars bija latviešiem, taču vārtu guvumā mājinieki to nespēja pārvērst. Otrajā puslaikā Daiņa Kazakeviča trenētie futbolisti sāka spēlēt krietni agresīvāk, un latviešu centieni iekarot lietuviešu vārtos tika atalgoti.

76. minūtē no 11 metru atzīmes lietuviešu vārtsargu pārspēja Vladislavs Gutkovskis, taču atlikušajā laikā Latvijai gūt otros vārtus traucēja ne tikai pretinieki, bet arī pielijušais laukums – gandrīz visu otro puslaiku futbolisti spēlēja diezgan stipra lietus apstākļos.

Galvenās iespējas Kazakeviča vadītā komanda tomēr izsēja pati. 83. minūtē pavisam brīvs soda laukumā bija Elvis Stuglis, taču Jūrmalas “Spartaka” uzbrucējs sita pāri vārtiem. 88. minūtē pēc Gutkovska sitiena viesus glāba vārtsargs, bet spēles kompensācijas laikā Latvijas izlases futbolistiem gūt vārtus traucēja slidenais laukums – viens no sportistiem pirms bumbas saņemšanas pašā Lietuvas vārtu priekšā paslīdēja un līdz ar to nespēja izmantot iespēju. Taisnības labad gan jāmin, ka līdzīgs moments dažas minūtes iepriekš bija arī Lietuvas izlasei – viens no viesu futbolistiem aizmuka vienatnē pret vārtsargu Georgiju Čižovu, taču paslīdēja.

Latvija uzvarēja ar 1:0, tomēr prieks par panākumu bija tikai daļējs, jo Baltijas kausa izcīņā uzvarēja igauņi, pateicoties vairāk gūtiem vārtiem. Arī lietuviešus mača iznākums, protams, neapmierināja – piemēram, viesu galvenais treneris finālsvilpi sagaidīja jau tribīnēs.