“UPTK” grauj “Liepāju” derbijā

27.02.2018 07:04

Latvijas telpu futbola čempionāta pirmās līgas derbijā “UPTK” svētdienas vakarā ar rezultātu 8:3 (4:1) sagrāva “Liepāju”, kam šis zaudējums sarežģīja cīņu par iekļūšanu otrajā posmā.

Pirms šīs spēles “Liepājai” Rietumu konferences kopvērtējumā bija 19 punkti, bet “UPTK” – 16. Izredzes pirmo posmu pabeigt kādā no pirmajām divām pozīcijām būtu abām komandām, ja vien “UPTK” sestdien izbraukumā ar 3:5 nezaudētu komandai “RSU/Miltiņkrogs-Dobele”. Dobelē notikušajam mačam “UPTK” pieteica tikai sešus laukuma spēlētājus. Mača ievadā mājinieki izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr liepājnieki šo deficītu likvidēja. Otrajā puslaikā Dobeles komanda ieguva minimālu pārsvaru, ko “UPTK” atkal atspēlēja, tomēr mača galotnē viesi ielaida vēl divus vārtus.

Nākamās dienas vakarā notikušajā Liepājas derbijā nominālā laukuma saimniece “Liepāja” pirmajās sekundēs izspēlēja labu uzbrukumu ar iespēli brīvajā zonā vārtu priekšā, tomēr vietā bija teicamu maču aizvadījušais “UPTK” vārtsargs Edgars Štubis.

Drīz pēc tam sākās “UPTK” uzbrukuma dominance, kas gan sākotnēji vainagojās tikai ar vieniem Kristiāna Boža gūtajiem vārtiem, jo “Liepāja” ar vārtsarga Endija Gūtmaņa un aizsargu pūlēm reizes trīs izsita bumbu no savu vārtu līnijas. Ap puslaika vidu cīņas gaita izlīdzinājās, un Ralfs Džeriņš panāca neizšķirtu, bet puslaika izskaņā “UPTK” tomēr sasniedza pārliecinošāku pārsvaru. Božis 25 sekunžu laikā no vārtu priekšas guva divus stipri līdzīgus vārtus, bet 3 sekundes līdz pārtraukumam “Liepāju” nokdaunā aizsūtīja Aleksandrs Stepanovs.

Otrajā puslaikā “UPTK” pacietīgi spēlēja savā aizsardzības zonā, atbildēja ar straujiem un bīstamiem pretuzbrukumiem, bet laukuma vidusdaļā ar spēka presingu neļāva oponentiem brīvi saņemt bumbu. “Liepāja” gan izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas, kas varēja mainīt cīņas gaitu, taču Emīls Knapšis vispirms bumbu trieca pret vārtu labo stabu, bet pēc mirkļa – pa kreiso.

“UPTK” pret savām vārtu gūšanas iespējām izturējās atbildīgāk un panāca piecu vārtu pārsvaru 6:1. Mača izskaņā abas komandas guva pa diviem goliem, un spēle beidzās ar “UPTK” pārliecinošu uzvaru.

Vēl sestdien “Nīca/OtankiMill.eu” izbraukumā ar 4:6 piekāpās “Nikeram”.

Nīcenieki un “UPTK” futbolisti regulāro sezonu jau ir pabeiguši, bet “Liepāju” svētdien, 4. martā gaida čempionāta svarīgākā spēle pret konferences līderi “Tukumu 2000/TSS”. Pēdējā kārtā savā starpā tiksies vēl divas pretendentes uz iekļūšanu otrajā posmā – komandas “Nikers” un “RSU/Miltiņkrogs-Dobele”.