Otrdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis

Zuntners: Pātelainena uzaicinājums trenēt izlasi bija negaidīts

Zuntners: Pātelainena uzaicinājums trenēt izlasi bija negaidīts
Foto: Ģirts Gertsons
30.05.2018 09:47

LETA

Atslēgvārdi

Mareks Zuntners nebija gaidījis, ka viņš saņems Miksu Pātelainena uzaicinājumu kļūt par somu speciālista palīgu Latvijas nacionālajā futbola izlasē, žurnālistiem atklāja pats treneris.

Kā vēstīts, Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā stājies Pātelainens, kurš par saviem palīgiem ir izraudzījies ne tikai Zuntneru, bet arī Aleksandru Koliņko un Skotijas speciālistu Gordonu Jangu.

“Pātelainens piezvanīja un piedāvāja kļūt par treneri, tā arī šeit nokļuvu,” lakonisks bija Zuntners. “Neesmu dzirdējis versijas, kādēļ viņš izraudzījās tieši mani. Pirms tam pārrunājām visu par iespējamo sadarbību un sarunas izrādījās veiksmīgas.”

Zuntners neslēpa, ka uzaicinājums trenēt valstsvienību bija negaidīts. “Par to pat īsti nebiju domājis. Futbolistiem ir citādāk. Viņi visu laiku tiecas nokļūt izlasē un gaida to momentu, kad tiks izsaukti, bet treneri dara savu darbu un domā vairāk par kluba lietām,” skaidroja Zuntners.

“SynotTip” futbola virslīgas komandas “Liepāja”/”Mogo” galvenā trenera Tamaza Pertijas asistents norādīja, ka Pātelainens ir vienkāršs cilvēks un pret visiem spēlētājiem izturas vienlīdzīgi. “Man visvairāk patīk, ka viņš nešķiro cilvēkus un uzvedas dabīgi, kāds viņš ir. Domāju, ka viņš arī iepriekšējās komandās bija vienkāršs un pozitīvs treneris un, zinot, kādos klubos Pātelainens ir strādājis, nav šaubu, ka viņš ir labs speciālists.”

Šīs nedēļas sākumā Latvijas izlase aizvadīja pirmo treniņu jaunā galvenā trenera Miksu Pātelainena vadībā. Ja pirmdien futbolistiem treniņā bija jādara pamata lietas, tad otrdien tika strādāts jau pie taktikas un spēles aizsardzībā.

“Izlasē pagaidām dažiem futbolistiem ir nelielas traumas un daži ir vairāk saguruši pēc sezonām klubos, bet pats galvenais viņiem šobrīd ir iepazīt jauno treneri un saprast Pātelainena piedāvātās taktiskās idejas. Mums visiem kopā šajā īsajā brīdī ir jāgūst emocijas, pozitīvisms un enerģija, kas vēlāk, cerams, konvertēsies arī labā iznākumā,” sacīja Zuntners.

“Pirmajos divos treniņos bija redzams, kuri spēlētāji ir vairāk noguruši un kuri ir svaigāki, kuriem ir lielāks entuziasms darboties un kuram mazāks, tomēr pirmie treniņi bija vairāk taktiski un mazāk intensīvi, tādēļ kādu konkrētu spēlētāju uz pārējo fona izcelt nevaru,” noslēdza treneris.

Latvijas izlase 2.jūnijā stadionā “Daugava” aizvadīs Baltijas kausa maču pret Igauniju, bet 5.jūnijā Viļņā gaidāma tikšanās ar mājinieci Lietuvu. Savukārt 9.jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes cīņu savā laukumā pret Azerbaidžānu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)