Graudiņa/Kravčenoka atspēlējas trešajā setā un iekļūst Tokijas spēļu 1/4 finālā

Tokijas olimpiskajās spēlēs sācies izslēgšanas turnīrs pludmales volejbolā. Eiropas eksčempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šorīt pārspēja spēcīgās krievietes Makroguzovu un Holominu (16:21, 21:17, 15:13), iekļūstot ceturtdaļfinālā, kas sāksies 3. augustā.

01.08.2021 09:26

Atgādinām, ka Tokijas olimpisko spēļu grupā Latvijas duets izcīnīja otro vietu un kvalificējās izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā pretī stājās krievietes Nadežda Makroguzova un Svetlana Holomina (viens no sliktākajiem variantiem). Maija beigās Pasaules tūres Soču 4* posma bronzas mačā viņām tika zaudēts (18:21, 11:21), tobrīd savstarpējo spēļu bilance kļuva 0-2 par sliktu mūsējām.

Astotdaļfināls tagad sākās dienas karstākajā laikā – Tokijas pludmales volejbola “Shiokaze Park” stadionā termometrs rādīja 34 grādus, spīdēja saule un vējš bija minimāls. Latvijas tandēms iepriekšējās trīs spēles aizvadīja sarkanajos tērpos, bet šoreiz bija baltajās formās.

Starta seta sākumā Graudiņa atmuguriski ar sitienu no apakšas panāca 2:2, bet Makroguzova izsita autā (3:2). Holomina paņēma aizsardzībā un noformēja 4:5, arī nākamais punkts krievietēm. Makroguzova izpildīja bloku (5:8), arī Graudiņai bloks – 7:8. Kravčenokas eiss deva 8:8, turpinājumā rezultāts kļuva 9:11, bet pēc tehniskā pārtraukuma pretinieces guva divus punktus (10:13). Četras nepiespiestās kļūdas neļāva pietuvoties (12:16). Pirmā seta pēdējo punktu pielika Makroguzova ar bloku 16:21.

Otrā seta ievadā Graudiņa divas reizes nobloķēja – 3:2 un 8:6. Kravčenoka paņēma aizsardzībā un noformēja 9:6. Graudiņas eiss deva 11:7, pēc tam kādā epizodē mūsējās divatā mēģināja nobloķēt Makroguzovu. Krievietes tika tuvāk (16:14), bet pieļāva daudz kļūdu servēs. Kravčenoka izglāba aizsardzībā un ar slīpo sitienu panāca 20:16. Viņa guva arī seta pēdējo punktu – 21:17.

Izšķirošajā setā divi punkti pretiniecēm (0:2), ilga izspēle noslēdzās ar Kravčenokas panākumu (1:2), bet krievietes atbildēja ar trijiem punktiem – 1:5. Kravčenoka paņēma aizsardzībā, un Graudiņa ar kreiso roku noformēja 3:5. Holomina nospēlēja aizsardzībā un panāca 4:8. Kravčenoka paņēma aizsardzībā un iesita labi (8:10), taču pretinieces atbildēja ar diviem punktiem – 8:12. Kravčenoka izglāba aizsardzībā un trāpīja precīzi (10:12). Tiesnesis piešķīra punktu Latvijas duetam, jo Makroguzova virs tīkla nospēlēja mūsu pusē (11:12). Makroguzova netrāpīja laukumā (12:12), savukārt Kravčenoka panāca 13:13. Kravčenoka vēlreiz paņēma aizsardzībā un iesita labi (14:13), bet Graudiņas bloks deva 15:13.

Mūsu zara agrajā mačā kanādietes Hezere Benslija/Brendija Vilkersone negaidīti uzvarēja amerikānietes Kelliju Kleizu/Sāru Sponsilu (22:24, 21:18, 15:13) un ceturtdaļfinālā spēkosies ar Latvijas duetu. Savstarpējo spēļu bilance ir 2-0 par labu mūsu dāmām.

Ceturtdaļfināli notiks 3. augustā, divas dienas vēlāk risināsies pusfināli, un sieviešu turnīrs noslēgsies 6. datumā.