Graudiņa/Kravčenoka uzvar arī kanādietes un iesoļo Tokijas pusfinālā

Tokijas olimpiskajās spēlēs turpinās izslēgšanas turnīrs pludmales volejbolā. Eiropas eksčempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šodien pārspēja kanādietes Hezeri Bensliju un Brendiju Vilkersoni (2-1), tiekot 5. augusta pusfinālā.

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. (Foto: olimpiadef64.lv)
03.08.2021 16:10

Atgādinām, ka astotdaļfinālā Latvijas duets uzvarēja krievietes Nadeždu Makroguzovu un Svetlanu Holominu, kaut gan pirms tam savstarpējo spēļu bilance bija 0-2 par sliktu mūsējām. Ceturtdaļfinālā pretī stājās kanādietes Hezere Benslija un Brendija Vilkersone, līdzšinējos divos savstarpējos mačos Latvijas dāmas bija uzvarējušas: 2-1 maijā Sočos un 2-1 pirms diviem gadiem Ķīnā.

Olimpisko spēļu ceturtdaļfināls sākās pulksten 21 pēc Tokijas laika, kad pludmales volejbola “Shiokaze Park” stadionā vairs nebija tik karsts un tika izmantots mākslīgais apgaismojums, jo saule norietēja jau pirms 19.

Starta seta sākumā Kravčeonka paņēma aizsardzībā un trāpīja labi (4:3), savukārt Vilkersone iesita tīklā – 5:3. Graudiņa aizķēra blokā, un Kravčenoka panāca 6:3. Kravčenokas eiss deva 7:3, pretinieces atbildēja ar diviem punktiem (7:5), bet tad Benslija ar “digu” raidīja bumbu pāri laukumam – 10:7.

Pēc tehniskā pārtraukuma kanādietes uzvarēja izspēlē, pateicoties video atkārtojumam (12:11). Benslija netrāpīja laukumā (14:11), bet Graudiņa izcēlās ar eisu – 16:12. Vilkersone izsita autā (17:12), to pašu izdarīja arī Benslija – 18:12. Graudiņa aizķēra blokā, un Kravčenoka noformēja 20:13, savukārt Vilkersone atkal netrāpīja – 21:13.

Nākamā seta ievadā Graudiņa uzlika bloku (2:1), Vilkersone uzvarēja virs tīkla (4:5). Graudiņas labās serves dēļ pretiniecēm radās problēmas, līdz ar to Kravčenoka paņēma aizsardzībā un panāca 6:5. Ilga izspēlē noslēdzās ar Kravčenokas rezultatīvu sitienu no apakšas (7:6), savukārt Benslija uzmanījās no Graudiņas bloka un netrāpīja laukumā – 11:9.

Pēc tehniskā pārtraukuma kanādietes izlīdzināja (11:11), un Vilkersones bloks deva 13:14, arī nākamo punktu guva mūsu pretinieces – 13:15. Pēcāk rezultāts jau kļuva 14:17, tādējādi otrajā setā nācās piekāpties ar 18:21.

Izšķirošā seta sākumā Graudiņas bloks deva 2:1, bet Kravčenoka nospēlēja aizsardzībā un panāca 3:1. Abas kanādietes ieservēja tīklā (5:3), Benslija netrāpīja laukumā (6:3), un Vilkersone iesita tīklā – 8:4. Kanādietes guva divus punktus (8:6), Kravčenoka panāca 9:6, Vilkersone servēja pāri laukumam (10:7), savukārt Graudiņa iesita labi (11:8). Kravčenoka paņēma aizsardzībā un trāpīja lieliski (12:8), bet pēc tam viņa to atkārtoja (13:8). Turpinājumā divi punkti oponentēm (13:10), savukārt šajā mačā pēdējo vārdu teica Kravčenoka – 15:11.

Latvijas tandēma nākamās pretinieces noskaidrosies pēdējā ceturtdaļfinālā – 16 spēkosies kanādietes Sāra Pavana/Melisa Humana-Paredesa un austrālietes Mariafa Artačo/Talika Klensija.