Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Arī ”Liepājas metalurga” pirmā komanda svin uzvaru pēcspēles metienu sērijā

14.10.2012 19:00

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) 2012/2013. gada regulārā sezonas ietvaros šovakar Baltkrievijas pilsētā Lidā aizvadīja spēli pret vietējo hokeja klubu ‘’Lida’’. Liepājnieki svinēja uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2.

Liepājniekiem šovakar bija pēdējā pārbaude pirms došanās uz IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otro kārtu Somijas pilsētā Vaasu. Metalurgi pirms šīs spēles bija aizvadījuši divas uzvarētas spēles (ar rezultātiem 9:1 un 2:0) savu skatītāju priekšā pret hokeja klubu ‘’Mogiļev’’.

Metalurgi pirms šīs spēles BAČ kopvērtējuma tabulā pēc aizvadītām 13 spēlēm ar izcīnītiem 24 punktiem ieņēma 4. vietu, bet metalurgu šodienas pretinieki arī aizvadot 13 spēles bija izcīnījuši 23 punktus, kas viņiem deva 5. vietu. Šī spēle nesa principiālu raksturu par vietu tabulā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Kalniņam, bet Jāni Auziņu atstājuši rezervē. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā bija viena būtiska izmaiņa, jo atpakaļ uz Rīgas ‘’Dinamo’’ bija devies 2. maiņas uzbrucējs R.Bukarts.

Pirmā perioda pirmās 10 minūtes abas komandas aizvadīja, izlūkojot pretinieku pozīcijas. Spēles rezultātu 13. minūtē atklāja K.Ņikuļins, kurš izmantoja viesu noraidījumu. Metienu attiecība pēc pirmā perioda 16:10.

Otrā perioda sestajā minūtē liepājnieki ieguva viena spēlētāja pārsvaru, kas palika neizmantots. Otrā perioda 12. Minūtē savu vārdu teica metalurgu rezultatīvākā maiņa, un A. Kuzmenkovs panāca rezultāta izlīdzinājumu. Perioda pēdējās 27 sekundes liepājnieki varēja aizvadīt vairākumā, tomēr rezultātu mainīt tie nespēja.

Trešo periodu liepājnieki iesāka vairākumā, ko to nespēja izmantot. Tomēr pēc četrām minūtēm metalurgi vairākumu izmantoja, un atkal savu vārdu teica viesu rezultatīvākā maiņa. Liepājniekus vadībā perioda piektajā minūtē izvirzīja A. Mickevičs. Perioda 11. minūtē jau viesi palika mazākumā, un mājinieki to spēja izmantot. Vārtu guvums S. Kopicevam. Spēles pamatlaika komandas vairāk pie vārtu guvumiem netika, un tās bija spiestas aizvadīt papildlaiku.

Papildlaikā neviena no komandā vārtus neguva, un arī metalurgu pirmā komanda šodien bija spiesta izpildīt pēcspēles metienu jeb ‘’bullīšu’’ sēriju. A. Mickevičs savu metienu nerealizēja, bet E. Brancis, kā gandrīz vienmēr, ‘’bullīšos’’bija precīzs, un liepājnieki varēja svinēt uzvaru, jo mājinieki nevienu no metieniem nerealizēja.

Pēc atgriešanās no Somijas ‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 28. oktobrī pulksten 17:00 Liepājā, kad tie uzņems hokeja klubu ‘’Vitebsk’’.

‘’Lida’’ – ‘’Liepājas metalurgs’’- 2:3 SO (1:0,0:1,1:1;0:0)

Vārti: 14:07 1:0 Ņikuļins (vairākumā) (Smoļins), 31:06 1:1 Kuzmenkovs (Mickevičs), 44:44 1:2 Mickevičs (vairākumā) (bez piespēles), 52:00 2:2 Kopicevs (vairākumā) (Šerementjevs; Kirpičenoks), Brancis-pēcspēles metiens

Vārtsargi: Aleksejs Brišs – Jānis Kalniņš

Metieni pa vārtiem: 39:36

Soda minūtes: 6:2