Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Atbildes spēle bez grūtībām

07.10.2016 07:03

Hokeja kluba “Liepāja” dublieru komanda “Liepāja Juniors” Latvijas kausa izcīņas pirmās kārtas atbildes spēlē savā laukumā ar 8:0 (3:0, 2:0, 3:0) sagrāva “Ventu 2002” un iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar “Mogo”.

Abu komandu pirmajā spēlē 24. septembrī Ventspilī liepājnieki otrā perioda sākumā zaudēja ar rezultātu 0:4, trešajā periodā panāca neizšķirtu 5:5, bet uzvaru ar 6:5 nodrošināja tikai pēcspēles metienos.

Liepājā juniori iztika bez vaļībām, jau pirmajā periodā iegūstot drošu vadību ar 3:0, un arī mača turpinājumā rezultativitātes līmeni noturēja tikpat augstu.

Magnuss Jākobsons 5. minūtē atklāja spēles rezultātu, bet 13. minūtē panāca 2:0, un kļuva par pirmo no trim liepājniekiem, kas šajā mačā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem. Abi pārējie divu vārtu guvēji bija Romāns Ņekļudovs un Aleksandrs Novikovs, bet vēl pa vienai reizei precīzi bija Mārtiņš Oskars Freimanis un Marks Kaļeiņikovs.

Līdz ar iespaidīgu rezultativitāti liepājnieki arī daudz noraidījās un kopumā sakrāja 50 soda minūtes. Šajā rādītājā rekordists bija Kristaps Nīmanis ar 32 minūtēm, no kurām 30 par disciplinārsodiem viņam piesprieda jau pēc spēles beigām.

Līdz ar kausa ceturtdaļfinālu turnīrā iesaistīsies piecas virslīgas komandas, to skaitā arī Latvijas čempione “Liepāja”, kas tiksies ar “Prizmu”, kura, tāpat kā liepājnieki, nepiedalījās sacensību pirmajā posmā.

Ja lauvas pārvarēs šo barjeru, tad pusfinālā ir gaidāms Latvijas kausa izcīņas pērnās sezonas šīs pašas turnīra stadijas atkārtojums, proti, duelis “Liepāja” – “Kurbads”. Komanda “Liepāja Juniors” ir izsēta otrajā zarā. Ceturtdaļfinālā juniori tiksies ar “Mogo”, bet pusfinālā šī pāra uzvarētājus gaida spēles pret “Zemgali/LLU”. Kausa izcīņā uzvarētājus noskaidro divu spēļu summā, vispirms rēķinot komandu izcīnītos punktus, bet, ja tie ir vienādi, tad – gūtos vārtus.

Turnīra ceturtdaļfināls norisināsies no 26. oktobra līdz 23. novembrim.