Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bruno Zabis par zelta maču: “Emociju ziņā tas bija labākais mačs manā mūžā”

Bruno Zabis par zelta maču: “Emociju ziņā tas bija labākais mačs manā mūžā”
Bruno Zabja atmiņas par 2016. gadā izcīnīto Latvijas čempiona titulu saistās arī ar šo bildi, kas, viņaprāt, rotājusi "Kurzemes Vārda" vāku. Laikraksta arhīvs šo pieņēmumu gan neapstiprina. (Foto: Ģirts Gertsons)
14.04.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Pagājušās nedēļas pēdējā darbadienā, 9. aprīlī, apritēja tieši četri gadi, kopš hokeja klubs “Liepāja” izcīnīja savu un arī visa mūsu pilsētas hokeja pagaidām pēdējo Latvijas čempiona titulu. Togad virslīgas finālsērijas septītajā spēlē lauvas savā laukumā aizvadīja dramatisku un pavērsieniem bagātu maču pret “Kurbadu”. Lai arī mūsējie izvirzījās vadībā ar 3:0, viesi pamatlaika izskaņā izrāva neizšķirtu, bet par zelta ripas autoru kļuva liepājnieku līderis Bruno Zabis. Šī titula ceturtajā dzimšanas dienā uzbrucējs dalījās atmiņās par tā laika notikumiem.

Kā viens vesels

Ārkārtējā stāvokļa laikā “Kurzemes Vārds” Liepājas hokeja jaunāko laiku galveno snaiperi sazvana brīdī, kad Bruno pastaigājas laukos. Sākotnēji var šķist, ka spēlētājam vēsture ir nedaudz piemirsusies, jo viņš uz jautājumu par to, ko darīja tieši pirms četriem gadiem, min, ka tobrīd fināla sērija jau bija noslēgusies. Taču, kad izrādās, ka ne, hokejists stāsta, kā 2016. gada 9. aprīlī virs galvas cēla valsts čempiona kausu. Vēl pēc brīža Bruno dalās ar tā mača, sērijas un visas sezonas tādām detaļām, ka kļūst skaidrs – viņa cietajā diskā šīs atmiņas ir ierakstītas ar īpaši noturīgu tinti, kas varētu neizdzist nekad. “Atceros, ka tā bija spēle ar smagām beigām un laimīgu noslēgumu. Pozitīvs gads,” saka liepājnieku snaiperis.

Viņam atmiņā palikusi “Liepājas” īpašā noskaņošanās spēlei: “Izgājām laukumā kā viens vesels. Es domāju, ka tā bija puse no uzvaras. Mums ļoti smagajā sērijā palīdzēja cieši saliedētais kolektīvs. Septītā spēle notika mūsu laukumā, ne visiem pat augstākajā līmenī tā gadās. Izšķirošajā spēlē mājās bija pilns ar skatītājiem, un, kas gan mums cits atlika kā tikai uzvarēt.”

Liepājnieks spriež, ka mūsējiem palīdzēja arī veiksmīgi sakritušie goli: “Man liekas, ka Egils [Kalns] iemeta pirmo, tad precīzs bija Ralfs [Grīnbergs], bet es iemetu trešo ripu. Ja Māris [Diļevka] uzreiz iemestu tukšos, kad bijām vadībā ar 3:2, tad papildlaika varēja nebūt. Taču viņš vēl mēģināja kaut ko izspēlēt. Dabūjām pretī trešo ripu, un bija papildlaiks.”

Tādās reizēs psiholoģiskais pacēlums parasti ir tai komandai, kas ir atspēlējusies. Bruno Zabis piekrīt šim sporta likumam: “Tā noteikti bija. Video var redzēt, kādas “Kurbadam” ir emocijas. Man liekas, ka pirmo golu viņu labā iemeta Gatis Gricinskis, otro – Aleksandrs Macijevskis, bet trešo – Reinis Hartmanis. Macijevskis iemeta otrā perioda beigās, gandrīz līdz ar beigu signālu (1 sekundi līdz pārtraukumam – A.S.). Šķiet, ka tas viņiem deva jaudīgu enerģijas bumbu. Savukārt uz spēli pretinieki, man liekas, izgāja negatavi. Pašā sākumā mēs bijām daudzkārt gatavāki. Taču tieši galotnei bija izšķiroša nozīme.”

Gandrīz netrāpīja

Ja “Kurzemes Vārdam”, runājot ar spēlētāju, bija iespēja izmantot špikeri jeb tā mača protokolu, tad Bruno Zabis uzvārdus un spēles sekundes no galvas atceras bez piepūles un aizķeršanās. Vai tas pasvītro šī spēles īpašo nozīmi uzbrucēja dzīvē?

“Domāju, ka, neskaitot KHL, man tas emociju ziņā bija labākais mačs manā mūžā, manā hokejista karjerā. Ļoti zīmīgs mačs, tāpēc arī visu atceros. Tādas cīņas jau nevis izspēlē, bet izdzīvo. Gandarījums bija milzīgs. Kopš “Metalurga” spēlēšanas Baltkrievijas čempionātā, man liekas, tas bija pirmais zelts Liepājas komandai. Iepriekšējo reizi par Latvijas čempionu kļuvu “Liepājas metalurga” laikā, kad, ja nemaldos, pusi komandas nolaida uz virslīgas sastāvu, bet tad tas bija pavisam cits Latvijas čempionāts ar pavisam citiem pretiniekiem. Domāju, ka finālā pret “Kurbadu” bija cita līmeņa hokejs, kas bija interesants visiem – gan hokejistiem, gan skatītājiem,” saka Bruno.

Pakavējoties “Metalurga” posma pēdējos gados, viņš spriež, ka Latvijas čempionāts tobrīd piedzīvoja kvalitātes kritumu, bet “Liepāja” savu zeltu izcīnīja neilgi pēc virslīgas kvalitatīvas atdzimšanas: “Daudzi spēlētāji bija atgriezušies Latvijā, komandas bija labi nokomplektētas, bija četras spēkos līdzvērtīgas vadošās vienības. Līdzīgi kā šogad, kad arī varēja būt interesants virslīgas finišs.”

Atgriežoties pie zelta spēles kāpumiem un kritumiem, Bruno atzīst, ka “Liepāja” daļēji salūzusi pēc pretinieku iemestajiem trešajiem vārtiem, taču komandai atgūties palīdzējis pārtraukums pēc pamatlaika beigām: “Pirms papildlaika tīrīja ledu, mēs atvilkām elpu un iemetām otrajā vai trešajā nomaiņā pēc pārtraukuma. Kristers [Freibergs] no stūra labi atdeva piespēli, un ripa veiksmīgi izgāja cauri pretinieku aizsardzībai. Noguruši bijām tā, ka galvā skābekļa nebija vispār. Es gandrīz aizmetu garām. Goda vārds (smejas)!”

“Liepāja” ar rezultātu 4:3 uzvarēja ne tikai fināla septītajā spēlē, bet visā sērijā. Par septiņu maču maratonu kopumā Bruno atmiņas ir nedaudz saraustītākas. Vispirms viņam fināls asociējoties ar Liepājas pieredzējušo hokeja treneri, “Liepājas” tābrīža galvenā trenera Igora Ļebedeva asistentu Aleksandru Cicurski: “Atceros Cicuras prieku pēc uzvaras. Vēl viņam bija kaut kāda māņticība saistībā ar apaviem. Man liekas, ka viņš visā sērijā kopā ar uzvalku vilka botes (fotogrāfijas no komandas apbalvošanas to gan neapstiprina – pieredzējušajam speciālistam kājās ir lietišķajam stilam atbilstošas kurpes – A.S.). Par finālu jāslavē visi – treneri, štābs, spēlētāji. Atceros to faktu, ka mums nebija nekādas palīdzības no “Dinamo”. Visi bija savi puikas, kas spēlēja visu sezonu. Tikai es biju atgriezies no Rīgas, un viss. Ko lai saka par sēriju? Varu tikai novēlēt katram izbaudīt kaut ko tādu. Arī es pats labprāt otro un trešo reizi to pieredzētu. Es nākamajā gadā “Kurbada” sastāvā gan arī finālā aizvadīju septiņas spēles. (“Kurbads” finālā ar 4:3 pārspēja “Mogo” – A.S.)

Galvenā ir veselība

Uz liepājnieku izcīnīto Latvijas čempionu titulu gribas atskatīties ne tikai kā uz vienu spilgtu epizodi, bet kā uz Liepājas hokeja cieņas un goda atgūšanu. Jā, iepriekšējā sezonā “Liepāja” atgriezās uz virslīgas pjedestāla, ieņemot 3. vietu, taču bija arī 2013./2014. gada sezona, kurā Liepāja vispār nebija pārstāvēta Latvijas hokeja čempionāta virslīgā.

“Daudzi bijām paklīduši, bet tad atgriezāmies. Pēc tam hokejs vēlreiz panīka, čaļi vēlreiz paklīda, taču komanda atkal pacēlās pagājušajā gadā, kad Liepājas komanda daļēji sākās no jauna. Domāju, ka šogad mums bija ļoti laba komanda. Ne par kapeiku sliktāka par “Kurbadu”, “Mogo” un “Olimpu”. Čempionāts bija ļoti līdzvērtīgs. Tiešām ļoti interesanti, kas notiktu sezonas beigās.”

Liepājnieku sastāvs un sniegums kvalitātes ziņā tiešām šķita gana jaudīgs, lai tēmētu uz līdzdalību finālā un arī uzvaru tajā, lai arī lauvas regulāro sezonu pabeidza 4. vietā, nevis augstāk. “Paklupām pret “Mogo”, un tas ļoti iegrieza. Bijām vadībā, bet salaidām golus un zaudējām. Pēc tam zaudējām “Kurbadam”, bet tā vairs nebija spēle, kas varētu mainīt vietu sadalījumu.”

Šobrīd visu Latvijas iedzīvotāju galvenais uzdevums ir ievērot visus nosacījumus, lai pēc iespējas ātrāk tiktu galā ar Covid-19 draudiem. Uz to cer arī Bruno, kurš atzīst, ka ir viens no cilvēkiem, kuri pret šo epidēmiju izturas ļoti apzinīgi un nopietni.

Ja piepildīsies optimistiskais scenārijs un hokejisti varēs vairāk vai mazāk ierastajā laikā sākt gatavoties sezonai un arī pats čempionāts startēs ierastajos datumos, vai B. Zabis joprojām būs “Liepājas” spēlētājs? Viņš atbild ārkārtējai situācijai atbilstoši: “Vispirms ir jāzina, kas vispār notiks. Galvenais, lai visi būtu veseli, un tad runāsim par sporta nākotni. Pašlaik notiekošais izskatās diezgan nopietni.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz