Balcera “Panthers” 57 reizes met pa vārtiem, galotnē nolaužot “Senators”

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) divu zaudējumu sēriju pārtrauca latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Floridas “Panthers” komanda, kas savā laukumā pārspēja (5:3) sīksto Otavas “Senators” vienību.

30.10.2022 08:03

Rūdolfs Balcers šovakar uz ledus pavadīto 11 minūšu un 25 sekunžu laikā divreiz meta pa zviedra Antona Fošberja sargāto cietoksni.

Panteras pilnībā dominēja cīņas pirmajā trešdaļā, kurā mājinieki guva divus vārtus (2:0), taču varēja iemest vēl vismaz dažas ripas. Astotajā minūtē pēc Metjū Tkačuka filigrānas piespēles precīzs bija Kārters Vernegī. Savukārt vēl pēc nepilnām četrām minūtēm soms Aleksandrs Barkovs ar plaukstas metienu guva savus pirmos vārtus šosezon.

“Panthers” pārsvars metienos pa vārtiem pirmajā trešdaļā bija iespaidīgs (26-4).

Otrā perioda ievadā kaķi saņēma aukstu dušu, pirmo sešu minūšu laikā ripai trīsreiz paviesojoties 21 gadu vecā vārtsarga Spensera Naita sargātajā cietoksnī. 21 gadu vecā uzbrucēja Šteina Pinto un otaviešu līdera Breidija Tkačuka metieni tika ieskaitīti, turpretim vācieša Tima Šticles vārtu guvums tika anulēts otaviešu aizsarga Džeika Sandersona dēļ – 20 gadus vecais hokejists slidojot gar vārtsargu Naitu aizķēra tā kājsargu, tādējādi neatļauti traucējot vārtu vīru.

“Panthers” turpināja veikt ofensīvu, neilgi pirms otrā perioda noslēguma Vernegī ar spēcīgu metienu vārtu stūrī atgūstot vadību (3:2) floridiešiem.

Noslēdzošajā trešdaļā Floridas komandas teritoriālais pārsvars bija salīdzinoši mazāks, tomēr mājinieki turpināja aktīvi un radoši uzbrukt.

Devītajā minūtē netika ieskaitīts Metjū Tkačuka vārtu guvums, kas būtu ļāvis “Panthers” atjaunot divu vārtu pārsvaru. Tā vietā pieredzējušais aizsargs Niks Holdens 52. minūtē izlīdzināja rezultātu (3:3).

Cīņas izskaņā gan pelnītu panākumu nodrošināja “Panthers”, trīsarpus minūtes pirms pamatlaika noslēguma aizsargam Brendonam Montūram izmantojot haosu otaviešu vārtu priekšā (4:3). Savukārt 14 sekundes pirms finālsirēnas ripu tukšos vārtos raidīja Metjū Tkačuks.

11 punktus aizvadītajās deviņās cīņās nopelnījusī “Panthers” turpinājumā dosies četru izbraukuma spēļu sērijā, kurā spēkosies pret Arizonas “Coyotes” (2. novembrī), Sanhosē “Sharks” (4. novembrī), Losandželosas “Kings” (6. novembrī) un Anaheimas “Ducks” (7. novembrī).