Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Balceram divi metieni un +1, “Panthers” astoņu vārtu spēlē pārspēj “Ducks”

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) uzvaru izcīnījusi Rūdolfs Balcera pārstāvētā Floridas “Panthers”. Latvieša pārstāvētā komanda viesos ar 5:3 pārspēja Aneheimas “Ducks”. Latvietis rezultativitātes punktus neiekrāja.

Rūdolfs Balcers un Saimons Benuā. (Foto: AP.Scanpix)
07.11.2022 08:27

Rūdolfs Balcers, neskatoties uz iepriekšējā spēlē gūto savainojumu, kad pretspēlētājs Rasmuss Kupari trāpīja latvietim ar nūju pa seju, šajā mačā nospēlēja 9:10 minūtes. Šajā laikā latvietim divi metieni pa vārtiem un pozitīvs +/- rādītājs (+1).

Floridas “Panthers” šajā mačā bija jāiztiek bez komandas līdera Metjū Tkačaka. Tkačakam piešķirta divu maču diskvalifikācija par nesportisku rīcību aizvadītajā spēlē pret Losandželosas “Kings” vārtu vīru Džonotanu Kviku.

Pirmajā periodā vienīgos vārtus guva “Panthers” hokejisti. 12. minūtē Kārters Vernegī atklāja spēles rezultātu (1:0). Šosezon tie viņam bija astotie vārti, kas ir labākais rezultāts komandā. Vārtus viņš guvis trīs mačos pēc kārtas.

Otrajā periodā labāk izskatījās Anaheimas “Ducks”. Tai arī izdevās gūt par diviem vārtiem vairāk. Sākumā “Panthers” panāca 2:0, bet tad “Ducks” guva divus vārtus ar 27 sekunžu intervālu. Vieni vārti Adamam Henrikam, bet otrus guva Raiens Stroms (2:2).

“Ducks” uzvarēja iepriekšējās divas spēles, atspēlējoties no divu vārtu deficīta, bet šī nebija tā reize. Trešā perioda sākumā Sems Reinharts panāca 3:2 par labu Floridai, bet perioda 9. minūtē Brendons Benets palielināja “Panthers” pārsvaru līdz diviem vārtiem (4:2).

Pirmo rezultativitātes punktu “Panthers” kreklā nopelnīja Marks Stāls. Viņš NHL aizvada 16. sezonu un ir nospēlējis 1032 spēles. Vismaz 1000 spēles karjerā ir tikai astoņiem aktīvajiem NHL aizsargiem.

Trešā perioda 19. minūtē “Panthers” vairākumā uz saviem vārtiem nopelnīja bullīti, kuru realizēja Aizeks Lundestroms, kuram izdevās samazināt deficītu līdz minimumam (3:4).

“Ducks” mazākumā neko vairs nespējā izdarīt – Reinhārts raidīja ripu tukšos vārtos un uzstādīja spēles gala rezultātu 5:3.

Balcera pārstāvētā “Panthers” šajā sezonā 13 maču laikā iekrājusi 15 punktus. Ar šādu rezultātu “Panthers” šobrīd ieņem piekto vietu savā divīzijā.