Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Balceram lielākais spēles laiks šosezon, “Panthers” zaudē Čikāgā

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā turnīrā piedzīvojusi Rūdolfa Balcera pārstāvētā Floridas “Panthets”, kas viesos ar 2:4 atzina Čikāgas “Blackhawks” pārākumu. Balcers nospēlēja 16 minūtes, kas ir spēlētāja rekords “Panthers” rindās.

Alekss Staloks un Rūdolfs Balcers. (Foto: AP. Scanpix)
26.10.2022 08:18

Rūdolfs Balcers uz ledus pavadīja 16:14 minūtes (4:18 vairākumā), kas bija lielākais spēles laiks šosezon. Arī vairākumā latvietis nebija tik ilgi bijis uz ledus. Sev atvēlētajā laikā Balcers metienus neizdarīja. Viņam viens spēka paņēmiens un negatīvs +/- rādītājs (-1).

Mača rezultāts tika atklāts jau pirmā perioda trešajā minūtē. “Blackhawks”, spēlējot skaitliskajā vairākumā, teicami iegāja “Panthers” zonā, izkārtoja metienu Teiloram Redišam, kurš guva vārtus – 1:0. Redišu 19. martā Čikāga ieguva maiņas darījumā. Kopš tā laika viņam astoņi vārtu guvumi, kas ir labākais rezultāts komandā.

Arī nākamos divus vārtu guva “Blackhawks” hokejisti. Pirmā perioda izskaņā Patriks Keins panāca 2:0, bet otrajā periodā Filips Kuraševs palielināja pārsvaru līdz trīs vārtiem (3:0). Keins guva pirmos vārtus šosezon. Karjeras laikā viņam 800 rezultativitātes punkti vienādos sastāvos. Starp aktīvajiem spēlētājiem šo robežu sasnieguši vēl divi hokejisti – Sidnijs Krosbijs un Aleksandrs Ovečkins.

Trešais periods jau bija pāri pusei, un nebija sajūtas, ka Floridas hokejisti šajā mačā spēs kaut ko mainīt, tomēr intriga atgriezās. Ētu Lustarinens un Metjū Tkačaks īsā laikā atspēlēja divus vārtus, saasinot situāciju mačā.

“Panthers” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarīja lielu spiedienu uz “Blackhawks” vārtiem, tomēr vārtus guva Čikāgas hokejisti. Komandas kapteinis Džonotans Teivzs ripu raidīja tukšos vārtos un uzstādīja mača beigu rezultātu – 4:2.

Vien otro reizi pēdējo 39 gadu laikā “Blackhawks” uzvarējusi pirmās trīs sezonas spēles savā laukumā. Šādu sākumā Čikāga iespēja ari 2009./10. gada sezonā.