Balceram pirmais punkts šosezon, “Panthers” neaptur Bostonas līderus

Savu pirmo rezultativitātes punktu Floridas “Panthers” vienības labā regulārajā čempionātā nopelnīja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš zaudējumā (3:5) pret Bostonas “Bruins” rezultatīvi piespēlēja panteru pirmajā vārtu guvumā.

Rūdolfs Balcers spēlē pret Bostonas "Bruins". (Foto: Brian Fluharty/USA Today Sports/Scanpix)
18.10.2022 09:24

Balcers šonakt uz ledus pavadīto 11 minūšu un 14 sekunžu laikā arī veica divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieka metienu.

Bostonieši pirmoreiz priekšgalā izvirzījās jau spēles 21. sekundē, kad tika atalgoti 26. dzimšanas dienu svinošā Džeika Debraska individuālie centieni. Turpinājumā līdz otrās trešdaļas ievadam vienības neizmantoja pa divām skaitliskā vairākuma iespējām.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē cīņā pie laukuma apmales Balcers ripu pasita tālāk esošajam Metjū Tkačukam, kurš to pieturēja, izslidoja pārredzamākā pozīcijā, veicot nevainojamu piespēli vārtu priekšā esošajam Senam Benetam (1:1).

Perioda vidusdaļā pret Balceru neatļautu spēka paņēmienu ar ceļgalu izdarīja čehu uzbrucējs Tomāšs Nošeks. Divas minūtes vēlāk ilggadējais “Bruins” līderis Patrīss Beržerons pēc filigrānas Debraska piespēles atguva vadību (2:1) bostoniešiem.

Izšķirošs izrādījās noslēdzošās trešdaļas vidus, kad laukuma saimnieki pārsvaru palielināja līdz 4:1. Skaistu solo slidojumu līdz pat Sergeja Bobrovska sargātajam cietoksnim veica čehu snaiperis Dāvids Pastrņāks, savukārt vēlāk savus pirmos vārtus šosezon guva Trents Frederiks.

Intriga laukumā gan uz brīdi atgriezās, par to parūpējoties “Panthers” hokejistiem Gustavam Forslingam (2:4) un Kolinam Vaitam (3:4). Pusminūti pēc Vaita vārtu guvuma gaviļnieks Debrasks atdzīvināto intrigu gan dzēsa, raidot ripu tukšos vārtos.

Panteras drīzumā atgriezīsies mājās, kur 20. oktobra naktī uzņems Filadelfijas “Flyers” hokejistus.