Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Balceram sezonas pirmie vārti NHL – iemesta uzvaras ripa pret “Canucks”

28.02.2020 08:03

Nacionālajā hokeja līgā Otavas ”Senators” ar 5:2 apspēlēja Vankūveras ”Canucks”. Ar ”hat-trick” izcēlās ar Bobijs Raiens, bet uzvaras vārti latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera rēķinā.

Rūdolfs Balcers nospēlēja 12:34 minūtes, darbojoties arī vairākumā. Viņš tika pie lietderības koeficienta plus divi, paveicot to otrajā spēlē pēc kārtas, turklāt arī bija rezultatīvs otrajā spēlē pēc kārtas. Balcers izdarīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku metienu un guva vārtus trešā perioda pirmajā minūtē.

Balceram šī bija sezonas devītā spēle NHL un pirmais vārtu guvums. Viņam veiksmīgi izdevās tikt pie ripas pretinieku tukša vārtu stūra priekšā, tobrīd panākot 3:1 savas komandas labā. ”Canucks” vienus vārtus vēlāk atguva, līdz ar to Balceram šie bija uzvaru nesošie vārti. Tie viņam bija NHL karjeras kopumā sestie vārti un otrie, kas nesuši komandai uzvaru.

”Senators” bija zaudējusi četrās iepriekšējās spēlēs, un arī šodienas uzvara augstāk par priekšpēdējo vietu konferencē komandu nevar pacelt. Savukārt Vankūverai, kas aktīvi cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs, šis zaudējums ir visnotaļ nepatīkams.

”Canucks” izdarīja krietni vairāk metienu (34:25), bet gandrīz visu spēli atradās iedzinējos. ”Senators” rindās par mača galveno varoni kļuva 32 gadus vecais Bobijs Raiens, kurš atgriezies sastāvā pēc trīs mēnešu izlaišanas. Raiens novembrī pieteicās NHLPA palīdzības dienestā, lai cīnītos ar savu alkohola atkarību, un šonakt aizvadīja otro spēli pēc atgriešanās.

Raienam izdevās izcelties ar ”hat-trick”, kas viņam ir piektais karjerā. Raienam šonakt izdevās gūt trīsreiz vairāk vārtu nekā visā iepriekšējā sezonā kopā (18 spēlēs tagad 4+3), un viņa panākumu ar milzu ovācijām sagaidīja vietējie līdzjutēji, skandējot Raiena vārdu. Viņš tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Ar trim punktiem šonakt izcēlās arī Kriss Tīrnijs, trīsreiz rezultatīvi piespēlējot, bet Konors Brauns tika pie 1+1. Jāpiezīmē, ka ”Senators” sastāvā ar lietderības koeficientu plus četri izcēlās aizsargs Tomā Šabo.

”Senators” nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām, kad būs iespēja gūt vēl vienu uzvaru – naktī uz svētdienu gaidāms mačs pret izteikto līgas pastarīti Detroitas ”Red Wings”.