Balceram šoreiz negatīvs lietderības koeficients

31.03.2019 10:07

Nacionālās hokeja līgas (NHL) ietvaros otro uzvaru divu nedēļu laikā pār ambiciozo Toronto “Maple Leafs” svinējusi latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas “Senators”, kas šoreiz bija pārāka ar rezultātu 4:2.

Rūdolfs Balcers spēlēja “Senators” trešajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Kolinu Vaitu un Bobiju Raienu, laukumā pavadot 10:52 minūtes, tostarp 1:42 minūtes vairākumā un 36 sekundes mazākumā. Latvietis sev atvēlētajā laikā nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1 un divas reizes viņam ripu atņēma pretinieki. Balcers šosezon NHL aizvadītajās 33 spēlēs guvis piecus vārtus un atdevis septiņas rezultatīvas piespēles.

Spēles rezultāts tika atklāts vien otrā perioda sestajā minūtē, kad par spīti “Maple Leafs” teritoriālajam pārsvaram laukumā pirmie izcelties spēja otavieši, 1:0 ar spēcīgu šāvienu zem vārtsarga Gareta Spārksa kājsargiem panākot Entonijam Duklēram. Spārkss līdzīgā stilā, tikai šoreiz ar plaukstas metienu, tika pārspēts pēc deviņām minūtēm, kad mājinieku pārsvaru dubultoja Magnuss Pājarvi.

Turpretim trešā perioda sākuma daļa veiksmīgāka padevās viesiem no Toronto, kas pēc Ostona Metjūza un Konora Brauna metieniem 27 sekunžu laikā panāca izlīdzinājumu 2:2. Tomēr “Senators” pārsvaru sev atguva jau pēc nedaudz vairāk nekā minūtes, kad uzvaru nesošais raidījums padevās Kodijam Sīsī. Visbeidzot 73 sekundes līdz mača beigām dubli sev nokārtoja Entonijs Duklērs, kurš ripu raidīja tukšos vārtos – 4:2 “Senators”. Jāatzīmē mājinieku vārtsarga Krega Andersona sniegums – 42 atvairīti metieni. “Senators” Toronto komandu šosezon apspēlējuši trīs no četrām tikšanās reizēm.

Līdz ar to “Senators” izcīnīja trešo uzvaru pēdējās četrās spēlēs, ar 78 mačos izcīnītiem 62 punktiem joprojām atrodoties pēdējā vietā līgā. Nākamajā spēlē “Senators” naktī uz 2. aprīli mājās spēkosies ar līgas līderi Tampabejas “Lightning”. Tikmēr “Maple Leafs” nespēja nodrošināt vietu Stenlija kausa izcīņā, ko gan slavenais klubs, visticamāk, paveiks tuvākajā nākotnē.