Balcers asistē 17. sekundē un nopelna trešo punktu pēc kārtas

Izlaidusi vienu spēli Covid-19 dēļ, laukumā šorīt atgriezās Sanhosē “Sharks”, kas četrreiz izlaida uzvaru, divreiz atspēlējās un savā laukumā tomēr piekāpās Sentluisas “Blues” (6:7). Ceturto punktu Nacionālās hokeja līgas sezonā un trešo pēc kārtas nopelnīja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers.

28.02.2021 09:42

epriekš Covid-19 protokolā nokļuva Balcera maiņas biedrs Tomāšs Hertls, tādēļ šajā mačā latvietim un šveicietim Tīmo Maieram otrajā virknējumā kompāniju sastādīja amerikānis Dilans Gembrels. Tieši viņu maiņa sāka spēli, un tieši viņu maiņa jau 17. sekundē guva pirmos vārtus – “Sharks” aizmuka pretuzbrukumā pēc iemetiena savā zonā, Balcers pretinieku zonā pacīnījās pie apmales, bet Maiers no iemetiena apļa panāca 1:0.

Rūdolfs Balcers kopumā uz ledus pavadīja 18 minūtes un 54 sekundes (ilgākais laiks sezonā), ieskaitot 4:44 vairākumā, izdarīja divus metienus, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja negatīvu lietderību -2. Balcers pie punkta tika trešajā spēlē pēc kārtas un sezonas astoņos mačos sakrājis četrus (1+3) punktus un negatīvu lietderību -3.

Sentluisas “Blues” pēc sešām minūtēm panāca izlīdzinājumu, bet Sanhosē “Sharks” līdz pat spēles vidum vēl trīs reizes tika vadībā, Evanderam Keinam ar saviem otrajiem vārtiem panākot 4:3 un piespiežot sāncenšus nomainīt Džordanu Binningtonu, kurš atvairīja 15 no 19 metieniem. “Sharks” otros un trešos vārtus guva vairākumā, taču tieši vairākumā trešā perioda otrajā minūtē pirmoreiz nonāca iedzinējas lomā (4:5).

Četras reizes izlaidusi vadību, nu bija “Sharks” kārta divreiz atspēlēties, tomēr 48. minūtē izšķirošo ripu iemeta Marko Skandella – “Blues” aizsargs guva savus otros vārtus mačā un nodrošināja uzvaru ar rezultātu 7:6. Biningtonu nomainījušais Ville Huso tika galā ar 19 no 21 metiena, bet “Sharks” vārtos Devans Dubniks atvairīja 24 no 31 metiena. Rezultatīvākais laukumā ar 2+1 bija Maiers. Pēc divu nedēļu pauzes laukumā atgriezās “Sharks” aizsargs Ēriks Kārlsons.

Sanhosē “Sharks” ar 16 punktiem 18 spēlēs ir noslīdējusi uz pēdējo vietu Rietumu divīzijā un otro no sešām mājas spēlēm pēc kārtas aizvadīs otrdienas rītā pret Kolorādo “Avalanche”.