Balcers gūst pirmos vārtus šosezon, “Panthers” sagādā “Flyers” pirmo zaudējumu

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmos vārtus šosezon guvis Rūdolfs Balcers. Latvietis guva Floridas “Panthers” trešos vārtus panākumā pret Filadelfijas “Flyers”. Latvieša pārstāvētā komanda uzvarēja ar 4:3. Balcers tika atzīts par šī mača otro zvaigzni.

Rūdolfs Balcers gūst vārtus. (Foto: AP.Scanpix)
20.10.2022 09:17

Rūdolfs Balcers nospēlēja 11:28 minūtes. Sev atvēlētajā laikā latvietis izpildīja vienu metienu, kurš sasniedza savu mērķi – latvietis guva pirmos vārtus šosezon. Tie bija arī Balcera pirmie vārti “Panthers” kreklā regulārajā turnīrā. Latvietim arī divu minūšu noraidījums un neitrāls +/- rādītājs.

Balcers tika atzīts par šī mača otro zvaigzni. Šajā sezonā Balcers aizvadījis četras spēles, kuru laikā ticis pie vārtu guvuma un rezultatīvas piespēles. Kopumā pa vārtiem latvietis šosezon metis sešas reizes.

Floridas “Panthers” pirmajā periodā panāca 2:0, otrā perioda noslēgumā Filadelfijas “Flyers” prata panākt 2:2, bet trešā perioda sākumā pēc Balcera vārtu guvuma “Panthers” izvirzījās vadībā ar 3:2. Spēles turpinājumā komandas apmainījās vārtu guvumiem, mačam noslēdzoties ar Floridas uzvaru – 4:3.

Vārtsargiem šajā mačā neklājās viegli. “Flyers” pa Sergeja Bobrovska vārtiem izpildīja 34 metienus, savukārt “Flyers” vārtu vīram Fēliksam Sandstromam bija jātiek galā ar 35 pretinieku metieniem.

Aleksandrs Barkovs aizvadīja 600. spēli “Panthers” rindās, kļūstot vien par ceturto hokejistu, kurš komandas vēsturē to iespējis. Tāpat viņš 71. reizi karjerā vienas spēles laikā iekrāja vismaz divas piespēles. Komandas vēsturē vienīgi Džonotanam Huberdo ir vairāk (89).

“Flyers” rindās savu 200. karjeras piespēli izdarīja Keviens Hejs. Kopš sezonas sākuma viņš asistējis visās četrās spēlēs. Vismaz četru šādu spēļu sērija komandas vēsturē aizvadījuši vēl trīs spēlētāji. Garākā Pīteram Forsbergam, kurš to sezonas sākumā iespējis sešos mačos pēc kārtas.

Balcers trešdien NHL mačā katrā maiņā centies tik daudz, cik vien varējis, pēc spēles sarunā ar žurnālistiem teica hokejists.

“Benijs atdeva ļoti labu piespēli. Uzreiz nebiju pārliecināts, vai ir vārti, tāpēc bija patīkami redzēt, kā ripa šķērsoja vārtu līniju,” teica Balcers.

“Bija daudz noraidījumu. Lielāko daļu mača nācās sēdēt uz soliņa, bet centos būt iekšā spēlē. Katrā maiņā, kurā izgāju uz ledus, centos tik daudz, cik vien varēju,” uzsvēra liepājnieks.

“Panthers” aizvadīja savu pirmo mājas spēli Sanraizas arēnā. “Jau no paša sākuma jutu enerģiju no skatītājiem. Patīkami viņiem sagādā uzvaru pirmajā mājas spēlē,” teica Balcers.

Savas jaunās komandas sastāvā latvietis četrās spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli.

“Panthers” nākamajā cīņā piektdien mājās uzņems Tampabejas “Lightning”.