Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Balcers neizmanto iespēju, “Sharks” garā bullīšu sērijā pārspēj “Wild”

Divu zaudējumu sēriju Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pārtraukusi latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas savā laukumā atspēlējās, izlaida vadību, taču beigās deviņu kārtu garā bullīšu sērijā ar 4:3 salauza Minesotas “Wild” pretestību.

30.03.2021 09:42

23 gadus vecais liepājnieks šorīt cīnījās “Sharks” otrajā virknējumā kopā ar Tomāšu Hertlu un Timo Maieru, laukumā kopumā pavadot 16 minūtes un 44 sekundes. Balcers atzīmējās ar diviem metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu, diviem bloķētiem sāncenšu raidījumiem, vienu pretiniekam atņemtu ripu un lietderības koeficientu -2.

Komandu šīs sezonas ceturtās savstarpējās spēles pirmajā periodā teju trīsreiz vairāk (18-7) pretinieku vārtus apdraudēja Sanhosē vienība, tomēr minimālu pārsvaru (2:1) izdevās iegūt “Wild”, kuras labā izcēlās Markuss Juhansons un Niks Bonīno, savukārt “Sharks” vienīgos vārtus guva Radims Šimeks. Teicami “Wild” cietoksnī darbojās Kems Talbots.

Otrās trešdaļas beigu daļā un trešās sākumā gan mājiniekiem izdevās likvidēt minimālo deficītu uz rezultāta tablo, izvirzoties priekšgalā. Par sekmīgo notikumu pavērsienu parūpējās Ēriks Kārlsons, kurš Talbotu pārspēja gan 36., gan 45. minūtē – 3:2. Iespēja izcelties bija Rūdolfam Balceram, latvietim 43. minūtē nobloķējot “Wild” aizsarga Aiena Koula metienu un izraujoties pretuzbrukumā, kurā pie rezultāta 2:2 neizdevās pārspēt Talbotu.

Vadību neizdevās noturēt arī “Sharks” vienībai, 50. minūtē savus desmitos vārtus sezonā gūstot Kevinam Fialam – 3:3. Tieši šis šveiciešu uzbrucējs pēcāk bullīšu sērijā izpildīja pirmo precīzo bullīti. Pirmajās trīs izgājienu kārtās vārtsargus pārspēt izdevās arī Fialas komandas biedram Matsam Cukarello un “Sharks” uzbrucējiem Loganam Kutūram un Kevinam Labenkam. Pēcāk vārti netika iekaroti līdz pat astotajai metienu sērijai, kad ar spēcīgu šāvienu savdabīgu “hat-trick” sev nokārtoja Ēriks Kārlsons.

Rietumu divīzijas tabulā “Sharks” ar 34 mačos nopelnītiem 32 punktiem joprojām ir septītā, savukārt “Wild” ar 44 punktiem 33 spēlēs ir drošā trešajā pozīcijā. Ceturtdienas, 1. aprīļa rītā “Sharks” un “Wild” zobenus krustos vēlreiz.