“Bebru” zobi joprojām par īsu

28.11.2007 22:14

0

Trešdien “Liepājas metalurga” hokejisti trešo reizi šosezon tikās ar saviem tuvākajiem sekotājiem turnīra tabulā – komandas “ASK/Ogre” hokejistiem – un izcīnīja trešo panākumu, nostiprinoties arī Latvijas čempionāta tabulas 1. pozīcijā. Kas ilgi nāk, tas labi nāk – šis teiciens šosezon ir pilnībā piemērojams attiecībā uz “Liepājas metalurga” līdzšinējām spēlēm ar divām citām “Samsung” premjerlīgas favorītēm – komandām “Rīga 2000” un “ASK/Ogre”.

Sagaidījuši šīs spēles, liepājnieki savus oponentus apspēlēja ļoti pārliecinoši, turklāt vienā spēlē ogrēnieši tika uzvarēti pat graujošāk, nekā šosezon ir pieveikti Lietuvas enerģētiķi un Igaunijas lielie dimanti – 7:0. Gana pārliecinošs arī otrais panākums – 6:2. Šaubu nebija – līdzīgus pazemojumus Ogres bebri diez vai vēlējās piedzīvot, par ko liecināja viņu sniegums jau pašā mača sākumā. Ne mazāk apņēmīgi izskatījās laukuma saimnieki, kas šajā spēlē teju vai pirmo reizi sezonā devās laukumā pilnā sastāvā, tiesa, ārpus pieteikuma palika Feoktistovs.

Cīņas pirmās astoņas minūtes aizritēja vienā elpas vilcienā, gandrīz bez pauzēm, un mūsējo rindās vislabāk izskatījās trešā maiņa, kurā jau ne pirmo spēli ārkārtīgi aktīvs bija Smirnovs. Līdzīgā cīņa ar nelielu liepājnieku pārsvaru turpinājās līdz pirmajiem noraidījumiem, kad metalurgi palika trijatā pret četriem viesiem. Žabotinska vārti mazākumā palika neskarti, toties mūsējie savu iespēju garām nelaida – perioda beigās Ivanovs ar savu firmas lielgabala šāvienu augšējā stūrī no zonas vidus izvirzīja “Liepājas metalurgu” vadībā.

Otrā trešdaļa sākās ar izmisīgiem viesu centieniem pārņemt iniciatīvu. Uz brīdi tas viņiem arī izdevās, un metalurgi tika iespiesti savā zonā, taču drīz vien situācija laukumā mainījās, un jau mūsējie siroja pa pretinieku zonu, tiesa, bez veiksmes uzbrukumu noslēgumā.

Būtisku sastāva zaudējumu liepājnieki piedzīvoja 28.minūtē, kad noraidījumu līdz spēles beigām (5 +20 minūtes) nopelnīja Feldmanis. Vēl pēc dažām minūtēm paši ogrēnieši ar neprecīzu piespēli izslēdza savu uzbrukuma līderi Kerču, kurš gan vēlāk atgriezās spēlē. Ilgo mazākumu mūsējie veiksmīgi izturēja, un bija jāgūst vēl vismaz vieni vārti, taču gan pēc vairākiem izgājieniem viens pret vienu, gan pēc pretinieku vārtsarga Imanta Legzdas dāvanas Lelenam rezultāts nemainījās.

Vēl vienu pārbaudījumu metalurgiem nācās izturēt pēdējās trešdaļas sākumā, taču vīri izstāvēja arī trijatā pret pieciem bebriem. Tomēr Enika nebūt ne obligātais noraidījums ļāva ogrēniešiem beidzot pārspēt kārtējo maču teicami spēlējošo Žabotinski.

Mūsējie metās atkarot vadību, brīžiem darbojās nedaudz haotiski, bet savu spēja panākt. Gūtie vārti gan drīzāk ir pieskaitāmi pie cūceņu kategorijas, tomēr ne jau tāpēc Korņilova precīzais raidījums desmit minūtes pirms pamatlaika beigām būtu mazāk vērtīgs.

Cīņas galotne izvērsās spraiga trillera cienīgi. Labākās izredzes palielināt pārsvaru bija pēdējā minūtē, taču Pliskauskam pietrūka aukstasinības, lai raidītu ripu tukšos vārtos, bet Smirnovam piespēli lietuvietis neatdeva.

Patīkami, ka Liepājā ir atjaunota laba tradīcija – godināt mača labākos spēlētājus. Šajā reizē “Baltikum” apdrošinātāju sarūpētās balvas pelnīti tika abu vienību vārtsargiem – Legzdam un Žabotinskim.

“Liepājas metalurgs” – “ASK/Ogre” 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Koreškovs Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Mamonovs, Kuļibaba, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – R.Borisenko, Čirkovs, uzbrucēji – P.Borisenko, Mihailovs, Grāvītis.

Citā spēlē “Big Diamonds” savā laukumā ar 4:3 pieveica komandu “Rīga 2000”.

Sestdien “Liepājas metalurgs” izbraukumā vēlreiz tiksies ar komandas “ASK/Ogre” hokejistiem.

Par labāko spēlētāju liepājnieku rindās pelnīti tika atzīts Dmitrijs Žabotinskis.