Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Bukarts un Laviņš rezultatīvi, ”Metalurgs” svin kārtējo uzvaru

26.09.2012 20:06

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti šovakar Baltkrievijas pilsētā Brestā aizvadīja kārtējo Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) regulārās sezonas spēli tiekoties ar vietējo hokeja klubu ‘’Brest’’. Liepājnieki smagā cīņā izcīnīja piekto uzvaru pēdējās piecās spēlēs ar rezultātu 3:5.

Liepājnieki arī šo spēli varēja sākt labā noskaņojumā, jo pirms tās metalurgi bija aizvadījuši trīs ‘’sauso’’ spēļu sēriju, un ielaižot tikai vienus vārtus, turpināja savu četru uzvaru sēriju arī Soļigorskā pret vietējo hokeja komandu ‘’Shathjor’’. Liepājnieks A. Mickevičs no lieliskas K. Ozoliņa piespēles uzvaras vārtus guva 13 sekundes pirms spēles beigu signāla. Teicamu sniegumu metalurgu vārtos turpināja demonstrēt vārtsargs Jānis Kalniņš.

Tomēr liepājniekus mazliet bažīgus vajadzēja darīt fakts, ka ‘’Brest’’ vienmēr ir bijis viena no metalurgu neērtākajām BAČ pretiniecēm vairāku sezonu garumā. Pat neskatoties uz to, ka gaidāmās spēles pretinieki gandrīz vienmēr ir atradušies mazliet zemāk čempionāta kopvērtējuma tabulā. Kā vēlāk izrādījās, tad arī šīvakara spēle nebija izņēmums.Pirms šīs spēles liepājnieki BAČ kopvērtējuma tabulā ieņēma 3. vietu, bet hokeja klubs ‘’Brest’’ atradās 7. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Auziņam, bet Jāni Kalniņu atstājuši rezervē, kas tādējādi nozīmē, ka vismaz pagaidām liepājniekiem vārtos nav izteikts pirmais numurs. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas nebija notikušas, un viesi laukumā varēja doties labākajā sastāvā.

Līdz pirmā perioda 10 minūtei abas komandas veica pretinieku pozīciju izlūkošanu. Pirmie atzīmējas mājinieki, kas deva viesiem divas minūtes uzspēlēt vairākumā. Viesi šo dāvanu nevēlējās pieņemt. Mazliet vairāk kā piecas minūtes līdz perioda beigām liepājnieku rezultatīvākā maiņa atklāja spēles rezultātu. Vārtu guvums K. Ozoliņam. Tomēr liepājnieku prieki nebija ilgi, jo mājinieki mazāk nekā pēc minūtes rezultātu izlīdzināja. Vārti J.Žiļinskija kontā. Arī tas vel nebija viss, jo mazāk pēc trīs minūtēm mājinieki rezultātu dubultoja. Tomēr pēdējo vārdu periodā teica liepājnieki, kas rezultātu izlīdzināja. Pirmie vārti spēlējot liepājnieku sastāvā Robertam Bukartam.

Otrā perioda otrais periods sākās tāpat kā pirmais salīdzinoši mierīgi. Kad līdz perioda beigām bija mazliet vairāk par divām minūtēm, P.Verenis atkal vadībā izvirzīja metalurgus. Tomēr šajā periodā pēdējais vārds piederēja mājiniekiem, kad J.Mužiks atkal panāca, izlīdzināja rezultātu. Arī otrā periodā bija tikai viens noraidījums, un tas mājinieku rindās.

Trešā periods bija līdzīgs pirmajam un otrajam periodam, jo visi svarīgākie notikumi risinājās perioda beigās. Mazāk kā divas minūtes līdz spēles beigām M.Diļevka atkal vadībā izvirzīja liepājniekus. Liepājnieku kapteinis V. Feldmanis spēles izskaņā nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu. Perioda noslēgumā mājinieki izdarīja visu, lai rezultātu izlīdzinātu, tomēr pēdējo vārdu teica R.Laviņš, kas ieraidīja ripu tukšos pretinieku vārtos. Tādējādi liepājnieki pagarināja savu uzvarēto spēļu sēriju līdz piecām spēlēm.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc vienas dienas, kad tie Minskā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Junior’’.

Tribuncovs nespēlē, Vilkoits debitē ar vārtu guvumu

Latvijas hokejista A. Tribuncova hokeja komanda ‘’Gomeļ’’ aizvadīja spēli savās mājās, kur uzņēma hokeja klubu ‘’Vitebsk’’. Mājinieki pārspēja viesus ar rezultātu 4:2. A.Tribuncovs nebija pieteikts šai spēlei.

Šovakar pirmo spēli Soļigorskas Šhahtjor” satāvā aizvadīja Latvijas hokeja audzēknis Raimonds Vilkoits. Viņa pārstāvēta komanda viesos ar rezultātu 4:2 zaudēja hokeja klubam ”Lida”. R.Vilkoits guva savas komandas pirmos vārtus šai spēlē.

BAČ 2012/2013. gada sezonas regulārais čempionāts

_____________________________________________________________________

‘’Shahtjor’’ – ‘’Liepājas metalurgs’’- 3:5 (2:2,1:1,0:2)

Vārti: 14:55 0:0 Ozoliņš (Kuzmenkovs; Demiters), 15:32 1:1 Žiļinskijs (Biļuščuks; Stepančenko), 18:12 2:1 Kačans (Mužiks; Kudļecs), 19:39 2:2 Bukarts (bez piespēles), 37:31 2:3 Verenis (Kuzmenkovs; Ankipāns), 39:56 3:3 Mužiks (Kadļecs; Kačans), 58:18 3:4 Diļevka (Bukarts; Tūbelis), 19:56 3:5 Laviņš (mazākumā; tukšos vārtos; bez piespēles)

Vārtsargi: Antons Agres – Jānis Auziņš