”Dinamo” pārliecinoši piekāpjas Šuplera vadītajam CSKA

13.08.2011 19:47

Šodien Liepājā piepildītu tribīņu priekšā otro pārbaudes spēli, gatavojoties Kontinentālās hokeja līgas ceturtajai sezonai, aizvadīja Rīgas ”Dinamo”, kas ar 1:4 piekāpās bijušā trenera Juliusa Šuplera vadītajam Maskavas CSKA. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā pēc Andra Džeriņa piespēles guva Roberts Bukarts.

Šodien pārbaudes spēlē pret bijušā rīdzinieku galvenā trenera Juliusa Šuplera vadīto Maskavas CSKA ”Dinamo” savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt aizsargi Sandis Ozoliņš un Kristaps Sotnieks, savukārt atpūta bija dota vārtsargam Krisam Holtam, pieredzējušajam aizsargam Rodrigo Laviņam un uzbrucēju trijniekam Mārtiņš Karsums – Jānis Sprukts – Ģirts Ankipāns.

Maču aktīvāk iesāka rīdzinieki, jau otrās minūtes izskaņā radot pirmo reālo iespēju gūt vārtus, tomēr Niklasa Luseniusa piespēle no aizvārtes adresātu nesasniedza. Tūdaļ ”Dinamo” ieguva četras minūtes vairākumā, radīja vairākus bīstamus momentus (labākie aizsargam Oskaram Cibuļskim un uzbrucējam Mārtiņam Cipulim), taču atklāt rezultātu nespēja. Tikmēr maskavieši centās atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem – vispirms izgājienu vienatnē pret ”Dinamo” debitantu Māri Jučeru neizmantoja no okeāna viņas puses mājup pārbraukušais Sergejs Širokovs, savukārt dāvanu garām nelaida tikai 18 gadus vecais Ņikita Kučerovs, kurš ar veiksmīgu raidījumu panāca 1:0 CSKA labā. Pašā trešdaļas izskaņā rīdziniekiem bija laba iespēja panākt neizšķirtu, taču Cipulis tika neatļauti kavēts, bet tiesneši soda metienu nepiešķīra.

Otrās trešdaļas ievadā meistarību, atvairot metienu no tuvas distances, atkal nodemonstrēja Jučers. Visai drīz mūsējie kļūdījās uz pretinieku zilās līnijas, bet ātro pretuzbrukumu maskavieši noslēdza ar metienu vārtiem secen. Fiziskajā un spēka paņēmieniem periodā nominālie mājinieki prata panākt izlīdzinājumu – pēc Andra Džeriņa piespēles ar metienu starp kājsargiem pirmos vārtus sagatavošanās posmā guva 21 gadu vecais uzbrucējs Roberts Bukarts, panākdams 1:1. Tūdaļ dinamiešus glāba vārtu stabs un sekmīga spēle mazākumā. Sekoja vārtsargu maiņa – Jučeru nomainīja 19 gadus vecais Kristers Gudļevskis, kurš arī šosezon, visticamāk, būs jauniešu komandas galvenais balsts. Diemžēl viņam nācās kapitulēt pēc Kučerova veiksmīgas darbības vārtu priekšā – pirms noslēdzošās trešdaļas 2:1 viesu labā.

To rīdzinieki sāka aktīvi, izveidojot vairākus bīstamus momentus, taču pietrūka meistarības noslēguma fāzē un veiksmes. Savukārt CSKA hokejisti momentus izmantoja ar apskaužamu regularitāti – Niklass Pērsons ieslidoja rīdzinieku zonā un panāca 3:1, bet pēc minūtes nepieskatītais Aleksejs Badjukovs bija veiksmīgs no pašas vārtu priekšas, pirmo reizi šodienas spēlē panākdams trīs vārtu handikapu viesiem, – 4:1. Iespējams, maskaviešiem palīdzēja mūsējo sagurums pēc smagajiem treniņiem, turklāt spēle ritēja bez lieliem pārtraukumiem. Mača izskaņā Rīgas ”Dinamo” bija laba iespēja rezultātu padarīt cienījamāku, taču vairākumā izdarītie aizsargu metieni no distances mērķi nesasniedza. Tādējādi, skanot mača beigu signālam, tablo vēstīja 4:1 Maskavas CSKA labā. Mūsējiem otrais zaudējums tikpat mačos, savukārt Šuplera vīriem – otrā uzvara pēc kārtas Liepājā.

Jāpiebilst, ka pēc spēles komandas aizvadīja pēcspēles metienu sēriju. Rīdziniekiem Rastislavu Staņu neizdevās pārspēt nevienā no pieciem mēģinājumiem, kamēr CSKA uzvaru atnesa Širokova precīzais raidījums jau pirmajā metienu kārtā. Tiesa, pārējie mērķi nesasniedza. Nākamā pārbaudes spēle rīdziniekiem 19. augustā Somijas pilsētā Lāpenrantā pret vietējo Saipa komandu, pret ko būs jāspēkojas arī Latvijas Dzelzceļa kausā.

Rīgas ”Dinamo” sastāvs:

Māris Jučers (Kristers Gudļevskis); Krišjānis Rēdlihs – Guntis Galviņš, Jānis Andersons – Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis – Oskars Cibuļskis; Bjerns Melīns – Fredriks Varjs – Miķelis Rēdlihs, Roberts Bukarts – Andris Džeriņš – Gints Meija, Aleksandrs Ņiživijs – Niklass Luseniuss – Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls – Armands Bērziņš – Ainārs Podziņš

Pārbaudes spēle hokejā, Liepāja, 13. augusts
Rīgas ”Dinamo” – Maskavas CSKA 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Vārti: 12:24 Kučerovs (Marčenko, Gusevs) 0:1, 27:38 Bukarts (Džeriņš) 1:1, 36:40 Kučerovs (Kudrašovs) 1:2, 47:39 Pērsons (Širokovs, Guskovs) 1:3, 48:58 Badjukovs (Kuļomins, Sergejevs) 1:4

Vārtsargi: Māris Jučers (no 31:24 Kristers Gudļevskis) – Rastislavs Staņa