HK ”Liepāja” ar 2:5 negaidīti zaudē ”Rīgai”

“Optibet” hokeja līgā kopvērtējuma pēdējās vietas īpašniece HS “Rīga” ar 5:2 apspēlēja “Liepāju”, kas uzbruka daudz vairāk, taču ripu Kārļa Mežsarga sargātajos vārtos iemeta tikai divreiz.

18.02.2021 22:00

“Rīgai” šī ir tikai piektā uzvara šosezon. Martins Laviņš Rīgas komandai guva divus vārtus, bet Gustavs Ozoliņš izcēlās ar 2+1.

“Liepājai” pēc vairāk nekā divas nedēļas ilgā pārtraukuma starp spēlēm atgriešanās spēļu grafikā sanākusi pieticīga.

Iepriekš divreiz pēc kārtas tika zaudēts pret “Zemgali/LLU”, bet šodien bija laba iespēja atkal nostāties uz uzvaru takas, tiekoties ar līgas kopvērtējuma apakšā atrodamo “Rīgu”, kas februārī līdz šim bija aizvadījusi tikai vienu spēli un cietusi sešus zaudējumus pēc kārtas, šajā periodā ielaižot 39 vārtus jeb vidēji 6.5 katrā mačā.

Šodien “Liepāja” nespēja tikt pat pie trešdaļas no šādas rezultativitātes.

“Liepājai” spēles sākums gan izdevās labs, un 16. minūtē tā izvirzījās vadībā, pateicoties Raivo Freidenfelda vārtu guvumam.

Martina Laviņa 2+2 soda minūtes turklāt lika “Rīgai” otrā perioda sākumā ilgi spēlēt mazākumā, taču “Liepājai” palielināt pārsvaru neizdevās.

Tad sekoja spēles piecas svarīgākās minūtes, kas visu sagrieza kājām gaisā – piecu minūšu intervālā “Rīga” iemeta trīs vārtus un pārņēma vadību, turklāt “Liepāja” šajā laikā iztērēja arī savu pusminūtes pārtraukumu.

Par savu noraidījumu ar gūtiem vārtiem reabilitējās Laviņš, tāpat iemeta arī 16 gadus vecais Niks Feņenko un 17 gadus vecais aizsargs Gustavs Ozoliņš.

Laviņš, kurš sezonas pirmajā pusē spēlēja “Mogo”, trešā periodā sākumā palielināja “Rīgas” pārsvaru jau līdz 4:1.

Laviņš realizēja vairākumu, un rezultatīvu piespēli savā rēķinā ierakstīja Ozoliņš.

“Liepāja” vienus vārtus drīz atguva, pateicoties Mārtiņa Freimaņa vārtiem, taču tuvāk pietuvoties neizdevās, neskatoties uz lielo pārsvaru veikto metienu ziņā.

Atspēlēties neizdevās arī ar sesto laukuma spēlētāju, un to izmantoja Ozoliņš, iemetot savus otros vārtu spēlēs un panākot 5:2.

“Rīga”-“Liepāja” 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Vārti: 15:26 Freidenfelds (Freimanis, Fomins) 0:1, 26:00 Feņenko (Silkalns) 1:1, 29:31 Laviņš (Purmalis) 2:1, 30:51 Ozoliņš (Dārziņš) 3:1, 41:02 Laviņš (Ozoliņš) 4:1, 47:52 Freimanis (Freidenfelds) 4:2, 59:38 Ozoliņš (t.v.) 5:2
Metieni: 18:53
Vārtsargi: Kārlis Mežsargs – Mārcis Glūzda