HK “Liepāja” sezonu uzsāk ar pārliecinošu uzvaru

Arī neparādot savu labāko sniegumu, sezonas pirmajā spēlē "Liepāja" saviem pretiniekiem neatstāja daudz izredžu un uzvarēja pārliecinoši. (Foto: Ģirts Gertsons)
10.09.2020 18:25

Andris Sudmalis

Hokeja klubs “Liepāja” Latvijas virslīgas jauno sezonu savā laukumā sāka ar komfortablu uzvaru pār hokeja skolu “Rīga” ar rezultātu 5:1.

Abas komandas pavisam nesen Liepājā tikās pārbaudes turnīrā “Amber Puck”. Toreiz liepājniekiem tikai spēles otrajā periodā izdevās salauzt jauno rīdzinieku pretestības centienus, bet visu maču ledus lauvas uzvarēja ar rezultātu 6:1.

Abu komandu oficiālajā tikšanās reizē šajā nedēļā mūsējie bija pārāki ar gandrīz tikpat pārliecinošu rezultātu. Tas vairāk vai mazāk objektīvi atspoguļo komandu spēku samēru, taču visvairāk izlutinātajiem līdzjutējiem vēl ir pamats vēlēties augstāku “Liepājas” snieguma kvalitāti. Iespējams, ka mājiniekiem mazliet patraucēja sezonas sākuma satraukums, lai arī par ažiotāžu sezonas atklāšanas spēlē nav pamata runāt, jo maču apmeklēja tikai 251 skatītājs.

Cīņas lielu daļu mūsējie aizvadīja ne pārāk augstā tempā, bet centās aktīvi presingot viesus viņu aizsardzības zonā. Šis presings gan nebija pietiekami draudīgs, lai gados jaunie oponenti zem tā salūztu.

Ja spēlē kopumā lauvas nomētāja rīdziniekus ar 46-23, tad pirmajā periodā šajā statistikas elementā vēl valdīja neizšķirts 11-11, turklāt mūsējo izpildījumā bija pārāk maz draudīgu raidījumu. Nesekmējās ar uzbrukumu iesākšanu, un “Rīgas” hokejisti pārāk bieži pārtvēra liepājnieku pirmo piespēli uz mūsējo zilās līnijas vai arī viduszonā. Viesu retie pretuzbrukumi šķita nedaudz bīstamāki par mūsējo regulārajām pozicionālajām ofensīvām.

Tomēr savu lomu nospēlēja abu komandu atšķirība meistarībā. “Liepāja” ātro uzbrukumu skaisti izspēlēja līdz Mickēviča precīzam metienam tukšos vārtos, bet Kalns ar teicamu raidījumu noslēdza savu solo reidu “Rīgas” zonā.

Liepājniekus gūtie vārti atraisīja, bet “Rīga” negrasījās padoties. Vēl mazāk iemeslu tam viesiem bija pēc vieniem atgūtiem vārtiem, tomēr mūsējie ar Plānica un Mieža individuālajām darbībām nodrošināja pelnīti pārliecinošu uzvaru.

Sestdien, 12. septembrī, “Liepāja” uzņems “Dinaburgu”, kas pirmajā spēlē ar 1:8 kapitulēja “Zemgalei/LLU”.

KOMENTĀRS

HK “Liepāja” galvenais treneris GUNTIS PUJĀTS:

– Pirmajā spēlē varēja just komandas uztraukumu. Mums bija “Amber Puck” turnīrs, tomēr liela daļa hokejistu pusgadu nav spēlējuši. Tāpēc bija paviršības kļūdiņas. Vajadzētu nospēlēt aukstasinīgāk. Pirmajā periodā bija daudz neizmantotu iespēju. Kopumā ļoti labi. Vārtu rāmī trāpījām 50 metienus, vēl daudzi raidījumi lidoja garām vārtiem, bet daudzus metienus pretinieki bloķēja. Laba, dzīva spēle un labs rezultāts. Otrais un trešais periods bija tādi, kā vajag.

• “Liepāja” – “Rīga” 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
  • Liepāja. 9. septembris. 251 skatītājs.
  • Tiesneši: A. Jakovļevs, D. Zunde, J. Beķeris, V. Lēvalds.