Indrašis ar 2+2 palīdz “Dinamo” Liepājā pārtraukt zaudējumu sēriju

27.10.2012 11:20

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas “Dinamo” savā laukumā, spēlējot gan Liepājā, ar 6:3 pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju. Ar 2+2 šai mačā izcēlās Miks Indrašis.

Rīgas ”Dinamo” zaudēja pēdējos piecos mačos (un astoņos pēdējās desmit cīņās), bet ”Avtomobilist” četrās – īsta bēdu brāļu spēle. Peka Rautakallio atkal veica izmaiņas sastāvā – vārtos stājās Mikaels Telkvists, aizsardzībā tika izjaukts aizsardzības ierastais 1. pāris, pazeminot uz 3. pāri Krišjāni Rēdlihu, bet uzbrukumā tika veikta Roba Štempa un Ginta Meija rokāde (pirmais no 4. uz 3. trijnieku, otrais otrādi), kā arī atgriezās Raitis Ivanāns. Pretinieku rindās pieteikumā nebija Krisa Holta.

Šoreiz ”Dinamo” spēli iesāka lieliski – Aleksandra Žirū nopelnīto vairākumu nekavējoties izmantoja mūsu triecienmaiņa. Guntis Galviņš meta, Jevgeņijs Lobanovs neveiksmīgi atsita, un Miks Indrašis guva diezgan vieglus vārtus – 1:0! Mazajā laukumā bija daudz fiziskas cīņas, kurā mūsējie izskatījās mazliet labāk. Tomēr 11. minūtē ”Avtomobilist” pamanījās rezultātu izlīdzināt – Staņislavs Žmakins saņēma piespēli, aizmuka no paklupušā K.Rēdliha un realizēja izgājienu viens pret vienu (1:1). Saņēmusi sitienu zem jostas vietas, ”Dinamo” ātri vien vēlreiz tika aizsūtīta nokdaunā. Ivanāns nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu uzbrukuma zonā, un vairākumā ”Avtomobilist” radīja burzmu pie mūsu vārtiem, Žmakinam otrreiz mačā iedabūjot ripu Telkvista vārtos (1:2)… Var nojaust, ka garastāvoklis šai brīdī ”Dinamo” bija pavisam nomākts, taču, par laimi, izdevās atjaunot līdzvaru vēl līdz pirmajam pārtraukumam – K.Rēdlihs ar tālu metienu, ripai skarot kādu no pretiniekiem, pārspēja viesu vārtsargu (2:2). Ļoti rezultatīvs 1. periods.

”Dinamo” 2. trešdaļu iesāka labi un nopelnīja vairākumu, pēc kura radās vairāki momenti. Tie palika neizmantoti, toties izdevās iemest vienādos sastāvos 27. minūtē. Mārtiņš Karsums piesaistīja pretspēlētāju uzmanību un piespēlēja pa kreisi Indrašim, kurš nekavējoties atdeva tālāk uz vārtu priekšu, un Džeimijs Džonsons deva vadību ”Dinamo” – 3:2! Pēc viena izturēta pārtraukuma rīdzinieki panāca arī 4:2 – Kristaps Sotnieks izpildīja metienu no zilās līnijas, un Indrašis veiksmīgi to pielaboja, gūstot savus otros vārtus mačā! Šķita, ka šoreiz viss varētu būt labi, taču atkal mūsējie radīja problēmas paši sev. K.Rēdlihs kļūdījās un bija spiests pārkāpt noteikumus, savukārt Žmakins vairākumā no asa leņķa trāpīja pustukšos vārtos, tiekot pie ”hattrick” – 4:3! Kas zina, kāda būtu šīs spēles notikumu turpmākā attīstība, ja ne ”Dinamo” vārti 47 sekundes pirms 2. trešdaļas beigām. Indrašis vārtu priekšā izdarīja piespēli ar muguru pret vārtiem neskatoties, ripa nonāca pie Žirū, kurš panāca 5:3!

Pēdējā periodā ”Dinamo” atlika noturēt pārsvaru. Mūsu hokejisti strauji mainīja taktiku un sāka spēlēt dikti piesardzīgi, samazinot vārtu gūšanas iespēju skaitu. Tas strādāja – izcili momenti neradās, bet laiks ritēja. Vēl vairāk – “Dinamo” 48. minūtē noorganizēja uzbrukumu un pēc tam, kad nepārliecinoši spēlējošais Lobanovs atvairīja pirmo metienu, Pols Šehura guva otros vārtus sezonā – 6:3. Ar šo “Dinamo” uzstādīja savu sezonas rezultativitāti vienā atsevišķā spēlē. Rautakallio komanda noveda šo spēli līdz drošai 6:3 uzvarai.

KHL regulārā sezona, 26. oktobris, Liepāja

Rīgas “Dinamo” – Jekaterinburgas “Avtomobilist” 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Vārti: 01:26 Indrašis (Galviņš, Karsums, vair.) 1:0, 11:40 Žmakins (Juksejevs) 1:1, Žmakins (Streļcovs, vair.) 1:2, 17:23 K.Rēdlihs (Šremps, Džeriņš) 2:2, 26:23 Džonsons (Indrašis, Karsums) 3:2, 32:49 Indrašis (Karsums, Sotnieks) 4:2, 37:36 Žmakins (Streļcovs, Malihins, vair.) 4:3, Žirū (Indrašis) 5:3, 47:06 Šehura (Žirū, Šremps) 6:3.

Metieni: 39:23.

Soda minūtes: 8:6.

Vārtsargi: Mikaels Telkvists – Jevgeņijs Lobanovs.