Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

“Izšūpoja” ceturto uzvaru

17.11.2009 07:00

Pirmo spēli pēc divu nedēļu pārtraukuma aizvadījusi komanda “Liepājas metalurgs 2”, kas Latvijas atklātā hokeja čempionāta spēlē savā laukumā ar 5:3 (2:1, 1:0, 2:2) pārspēja ambiciozo Daugavpils vienību “Latgale”.

Metalurgu galvenais treneris Vladimirs Kupļinovs uzskata, ka divu nedēļu pārtraukums liepājnieku sniegumu ietekmēja divējādi – pauzes laikā izveseļojās saslimušie hokejisti, bet spēļu prakses trūkums sezonas vidū nekad nenāk par labu.

Šim mačam mūsējiem izdevās kārtīgi noskaņoties, un jaunie metalurgi sāka vareni – jau pēc 25 sekundēm Egils Kalns panāca 1:0, bet pirmā perioda vidū Māris Diļevka liepājnieku pārsvaru dubultoja. Tad sekoja ierastā aina – pašpārliecinātība un muļķīgas kļūdas aizsardzībā. “Aizsardzībā spēlētāji brīžiem kļūdās tik elementārās situācijās, ka tās pat nav analizēšanas vērtas – tādus misēkļus vienkārši nedrīkst pieļaut,” uz savu audzēkņu Ahileja papēdi norāda V. Kupļinovs.

Viesi sajuta mūsējo vājuma brīdi, un cīņa pārvērtās par šūpolēm, kurās pārliecinošu uzvaru pelnījušie liepājnieki panākumu nodrošināja tikai mača izskaņā, kad iemeta piekto ripu tukšos latgaliešu vārtos. Bet pirms tam viesi trīs reizes rezultāta starpību bija samazinājuši līdz minimumam (1:2, 2:3, 3:4), un nepadevās arī spēles pēdējā minūtē, kad rezultāts jau bija 5:3 metalurgu labā.

Liepājnieku rindās šajā spēlē ar diviem vārtiem izcēlās Egils Kalns un Bruno Zabis, bet vienreiz precīzs bija Māris Diļevka.

Šās nedēļas nogalē komanda “Liepājas metalurgs 2” aizvadīs divas spēles Lietuvā pret Elektrēnu “Energiju”.

Turnīra tabula
(spēles, uzvaras, zaudējumi, vārti, punkti)

1. “Ozolnieki”                             11     9       2       42:25         27
2. “Liepājas metalurgs 2”      11     9       2       53:23         27
3. “Latgale”                                15     7       8       57:44         22
4. “Energija”                               13     6       7       38:54         16
5. “Rīga/Profs 18”                       9       2       7       15:24         7
6. “Ogre”                                    11     2       9       22:57         6

Arī Bruno Zabja (no kreisās) divi vārtu guvumi metalurgiem palīdzēja šosezon daugavpiliešus pārspēt jau ceturto reizi piecās spēlēs.