Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Jāapliecina favorītu statuss: Latvijas izlase turpinās pret jaunajiem norvēģiem

Pasaules čempionāta turpinājumam gatava Latvijas hokeja izlase, kas šodien pulksten 16.20 spēkosies pret trīs no pēdējām četrām reizēm uzvarēto Norvēģiju. Tiešraide LTV7 kanālā.

Toms Andersons, Ronalds Ķēniņš, Oskars Cibuļskis. (Foto: LHF)
17.05.2023 09:17

Pērnajā pasaules čempionātā Latvija bija pārāka ar 3:2. Pirms četriem gadiem izdevās uzvarēt ar 4:1, bet 2018. gadā Rūdolfa Balcera meistarstiķis nokārtoja 3:2 pagarinājumā.

Vienīgā neveiksme pēdējo četru spēļu laikā piedzīvota pirms diviem gadiem Rīgā, kad pēcspēles metienos pārāki bija norvēģi (3:4).

Kopumā pret norvēģiem spēlēts 13 reizes, izcīnot deviņas uzvaras.

Pirmdien Latvija tika pie pirmās uzvaras, ar 4:3 pagarinājumā pieveicot Čehijas valstsvienību.

Norvēģija sāka ar 3:4 bullīšos pret Kazahstānas izlasi, bet dienu vēlāk sekoja sausais zaudējums šveiciešiem – 0:3. Savukārt vakar ar 1:0 izdevās pārspēt Slovēniju.

Atvairot 18 metienus, sauso spēli aizvadīja Henriks Haukelanns, bet vienīgos vārtus 15. minūtē ar metienu tuvajā stūrī guva Tomass Bergs-Paulsens.

Norvēģi uz Rīgu atveduši pamatīgi atjauninātu sastāvu, kura vidējais vecums ir turpat par trīs gadiem mazāks nekā Latvijas izlasei.

Sāncenšiem ierindā ir desmit debitanti, no tiem septiņi – uzbrukumā.

Ierindā ir trīs hokejisti, kuri decembrī palīdzēja Norvēģijas U20 izlasei iegūt ceļazīmi uz elites divīziju – aizsargs Īsaks Hansens un uzbrucēji Peters Vesterhaims un Noa Stens.

Pret kazahiem divus vārtus vairākumā guva Mīkaels Hāga. Viņš šosezon spēlēja Austrijas atklātajā čempionātā, kur 43 spēlēs guva 45 punktus.

Vidēji spēlē 24:34 minūtes laukumā pavadījis Juhanness Juhannesens. Viņš spēlēja Zviedrijas otrās līgas klubā “Mora”, bet nākamsezon spēlēs augstākajā līgā.

Haukelanns ir pirmais vārtsargs jau piektajā pasaules čempionātā pēc kārtas. Šajā periodā viņš paguvis uzspēlēt Somijā, Zviedrijā un Vācijā.

Norvēģija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā nav bijusi kopš 2012. gada.

Pēc izstāšanās no Stenlija kausa valstsvienības uzaicinājumam atteica norvēģu lielākā zvaigzne – Matss Sukarello. Minesotas “Wild” uzbrucējs NHL sezonas 78 spēlēs guva 67 punktus.

Izlasei nevar palīdzēt arī Matīass Petešens. Kristiāna Rubīna komandas biedrs AHL sezonas 61 spēlē iekrāja 44 punktus.

Vietējā čempionātā rezultatīvākais norvēģis bija 39 gadus vecais Patriks Tūresens, bet pasaules čempionātā viņš nav piedalījies kopš 2019. gada.