Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Latvija atspēlējas un pārliecinoši revanšējas Šveicei

Pēdējā pārbaudes spēlē savas mājās pirms pasaules čempionāta Latvijas hokeja izlases pārliecinoši ar 5:1 pieveica Šveici, revanšējoties par dienu iepriekš piedzīvoto zaudējumu, turklāt panākums tika izcīnīts arī pamatlaikam sekojošajā pagarinājumā.

29.04.2023 19:37

Atšķirībā no pirmās spēles, šoreiz malā bija palikuši Filips Buncis un Georgs Golovkovs, Lapinskis tika pieteikts kā 13. uzbrucējs pieteikts Lapinskis, bet sastāvā bija iekļauts Renārs Krastenbergs. Vārtu drošībā atkal tika uzticēta Ivaram Punenovam.

Jau pirmajā uzbrukumā pie metiena tika Latvija, bet jau ceturtajā minūtē rezultātu atklāja viesi, kad ar metienu cauri burzmai Ivaru Punenovu pārsteidza Enco Korvi. Tūlīt pat pie lieliskas iespējas gandrīz no pašas vārtu priekšas tika Miks Indrašis, tomēr pārspēt Leonardo Dženoni, kurš Šveices vārtos stājās otrajā spēlē, neizdevās. Trešdaļas astotajā minūtē Latvija tika pie skaitliskā vairākuma, divas minūtes faktiski tika pavadītas Šveices aizsardzības zonā, tomēr ar momentu realizāciju atkal nesekmējās.

Vairākums ļāva Latvijai tomēr pārņemt iniciatīvu, bet piecas minūtes līdz perioda beigām arī tika panākt izlīdzinājums. Metienu pa vārtiem izdarīja Toms Andersons, Dženoni , kuram redzamību labi aizsedza Kaspars Daugaviņš, it kā noreaģēja, tomēr ripa izslīdēja caur kājsargiem un lēnām šķērsoja vārtu līniju.

Latvija turpināja uzbrukt vairāk un azartiskāk, bet Šveice atbildēja ar pretuzbrukumiem, bet bīstamāko momentu pēdējās sekundēs izveidoja Šveice. Pieredzējušais Andreass Ambīls saņēma piespēli vārtu priekšā, tomēr Punenovs pamanījās tipa piešaut priekšā kājsargu un nosargāt vārtus neieņemtus.

Otrajā trešdaļā tika gūti vieni vārti, ko paveica Latvija. Trešdaļas ievadā šveicieši vēlreiz pārkāpa noteikumus pret Mārtiņu Dzierkalu, pret kuru noraidījumu nopelnīja arī pirmajā periodā. Vairākumā Latvija vispirms atvairīja bīstamu Šveices pretuzbrukumu, bet pēc arī aktīvi darbojās sāncenšu aizsardzības zonā, tomēr izmantot iespējas atkal neizdevās. Šī mazākuma pēdējās sekundēs Kelvins Tīrkaufs pa taisno meta ripu ārā no laukuma sarūpējot savai komandai vēl vienu noraidījumu. Tā realizācijai Latvijai vajadzēja vien astoņas sekundes – no tuvas distances precīzs bija Rodrigo Ābols!

Trešdaļas beigās krietni aktivizējās šveicieši, ripa vairāk uzturējās Latvija aizsardzības zonā, bet mājinieki atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem, bet rezultāts vairs nemainījās.

Jau pašā trešā perioda sākumā Dans Ločmelis panāca 3:1. Šveicieši kļūdījās aiz saviem vārtiem, ripu savāca Indrašis, tūlīt pat to nogādājot Ločmelim, kurš metienu varēja izpildīt neviena netraucēts un darīja to precīzi! Šveicieši centās atspēlēties, veidoja momentus, taču arī Latvija nekautrējās atbildēt ar saviem, vienu brīdi pat sarīkojos Dženoni vārtu kārtīgu apšaudi. Ilgstošāks uzbrukums beidzās ar Latvijas ceturto vārtu guvumu – atkal mērķi sasniedza metiens cauri burzmai, precīzi metot Mikam Tumanovam.

57. minūtē Dzierkals iemeta ripu tukšos vārtos. Laukuma centrā ripu pārķēra Andris Džeriņš, nogādāju to Dzierkakam, kurš meta garām pēdējam aizsargam un precīzi vārtos. Perioda beigās Latvija pirmo reizi šajā mačā bija spiesta spēlēt mazākumā, bet prata to izturēt un svinēt uzvaru 5:1.

Pārbaudes spēles pamatlaikam arī šoreiz sekoja papildlaiks, kurā Latvijas izlases vārtos stājās Gustavs Dāvids Grigals. Jau papildlaika otrajā minūtē vienā pieskārienā no zonas centra šauj Dzierkals, nodrošinot Latvijai uzvaru arī šajā spēles daļā!

Latvija – Šveice 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Vārti: 3:50 Korvi (Kukans) 0:1, 14:57 Andersons (Daugaviņš, Ābols) 1:1, 27:34 Ābols (Ķēniņš, Andersons vair.) 2:1, 41:53 Ločmelis (Indrašis) 3:1, 51:02 Tumānovs 4:1, 56:11 Dzierkals (Džeriņš tukšos) 5:1
Vārtsargi: Ivars Punnenovs – Leonardo Dženoni
Metieni: 28:27
Soda minūtes: 2:6