Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Latvija gūst trīs vārtus jau pirmajā trešdaļā un sagrauj Kazahstānu

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien savā pirmspēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta “Arēnā Rīga” ar rezultātu 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Kazahstānu.

08.05.2022 20:06

leta

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Nikolajs Jeļisejevs, bet pa reizei izcēlās Kārlis Čukste, Oskars Batņa un Andris Džeriņš. Vārtos “sauso” maču aizvadīja Artūrs Šilovs.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Šilovs, kurš atvairīja 41 pretinieku mesto ripu.

Valstsvienības rindas šonedēļ papildināja Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējušie Elvis Merzļikins un Rūdolfs Balcers, bet sestdien – arī vārtsargs Šilovs. Merzļikinam un Balceram šajā mačā tika dota atpūta, bet cīņu vārtos aizvadīja Šilovs.

Laukuma saimnieki maču sāka aktīvi un ātri tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā gan neizdevās raidīt ripu vārtos. Tiesa, vienādos sastāvos, perioda vidū pēc Kristapa Zīles uzmetiena pa vārtiem Deniss Smirnovs atlēkušo ripu pāradresēja Jeļisejevam, kurš no tuvas distances bija nekļūdīgs – 1:0.

Perioda otrajā pusē latvieši tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trīs gandrīz pilnas divas minūtes. Nepagāja ne desmit sekundes, kad lielo vairākumu ar vienkāršu un spēcīgu metienu realizēja Čukste. Turpinājumā mājinieki tika pie vēl viena lielā vairākuma, kas palika neizmantots, taču, spēlējot piecatā pret četriem, Jeļisejeva piespēlēto ripu savos vārtos ieraidīja Kazahstānas hokejists – 3:0.

Otrā perioda piektajā minūtē Batņa pretuzbrukumā atrada labu metiena pozīciju un pēc māņkustības izdarīja metienu, panākdams 4:0. Trešdaļas otrajā pusē mazākumā Smirnovs izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu, taču nespēja izmantot lielisku iespēju vēl vairāk attālināties rezultātā.

Pēdējā minūtē pretinieki iemēģināja spēli ar tukšiem vārtiem un pēdējā sekundē ripu vārtos raidīja Džeriņš – 5:0.

Pirmdien tiks aizvadīta vēl viena pārbaudes spēle pret Kazahstānu.