Latvija iegūst ļoti svarīgu punktu pret Somiju

Pasaules hokeja čempionātā šovakar Latvijas izlase ar 2:3 papildlaikā piekāpās Somijai. Somi uzvaras vārtus iemeta četras sekundes pirms papildlaika beigām. Latvijai abus vārtus iemeta Mārtiņš Dzierkals.

30.05.2021 22:46

Latvija jau trešo spēli pēc kārtas ielaida vārtus jau pirmajās pāris minūtēs. Somi viegli iegāja mūsu aizsardzības zonā, Jāņa Kalniņa komandas biedrs “Jokerit” rindās Marko Antila meta pa Latvijas vārtiem, Kalniņš ripu atsita uz sānu, tomēr tur tā trāpīja pa Samu Menalanena celi un ielidoja vārtos.

Tiesneši devās skatīties videoatkārtojumu, bet vārtus ieskaitīja – 0:1.

Īsā laikā pie vairākuma tika gan somi, gan latvieši – ja Kalniņam mūsu vārtos pāris reizes nācās glābt, tad Harri Sateri drošību mūsējiem savā vairākumā tā bīstami apdraudēt nesanāca.

Ilgu laiku Latvija bija izdarījusi tikai vienu metienu pa Somijas vārtiem, bet trešdaļas beigās spēja izlīdzināt rezultātu.

Latvieši uzvarēja iemetienu, Lauris Dārziņš izcili nosedza Sateri redzamību, kamēr pa vārtiem meta Mārtiņš Dzierkals. Ripa izspruca vārtsargam caur kājsargiem, Sateri pat nenoreaģējot – 1:1! Dzierkalam šie bija pirmie vārti karjerā pasaules čempionātos.

Otro trešdaļu latvieši iesāka ļoti aktīvi, izveidojot vairākus lieliskus vārtu gūšanas momentus. Uz brīdi Latvija otrā perioda metienu attiecībā bija priekšā pat ar 11:3. Tomēr vārtus gūt mūsējiem neizdevās.

Toties Somija 36. minūtē atkal praktiski ne no kā tika pie vārtu guvuma – pa vārtiem no zilās līnījas uzmeta Ville Poka, ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja Īro Pakarinens un pārvirzīja ripu vārtos – 1:2.

Otrajā periodā abas komandas kopā pa vārtiem meta 32 reizes.

Trešajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma Latvija, kas ar lieliem spēkiem devās uz priekšu, kamēr Somija atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Vairākas reizes latviešus glāba Jānis Kalniņš, bet 54. minūtē Latvija beidzot tika atalgota ar veiksmes devu. Dārziņš iegāja zonā pa kreiso pusi, meta no neērtās uz vārtu priekšu, kur ripu vārtos pārvirzīja Dzierkals – 2:2.

Trešā perioda beigas bija ļoti stresainas – daudz kļūdu, tomēr latviešiem punktu izdevās izcīnīt.

Papildlaikā divas izcilas iespējas bija Bukartam, bet pirmo reizi šajā čempionātā divus punktus Latvija izcīnīt nespēja – četras sekundes pirms beigām Antons Lundells apspēlēja Kalniņu un izrāva uzvaru Somijai – 2:3.

Latvija – Somija 2:3 (1:1) (0:1) (1:0)

Vārti: 3:06 Samu Menalanens (Marko Antila, Peters Tīvola) 0:1 18:39 Mārtiņš Dzierkals 1:1 35:39 Īro Pakarinens (Ville Poka, Jere Innala) 1:2 53:45 Mārtiņš Dzierkals (Lauris Dārziņš, Kristaps Sotnieks) 2:2 64:56 Antons Lundells (Olli Mēte) 2:3
Soda minūtes: 4:6
Vārtsargi: Jānis Kalniņš – Harri Seteri