Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Latvija iekļūst pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

04.05.2009 23:37

Pasaules hokeja čempionāta otrā posma grupu turnīra E apakšgrupas pēdējā spēlē pirmdien Šveices izlase ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0) tikai pagarinājumā pārspēja ASV valstsvienību, ļaujot Latvijas izlasei izcīnīt ceturto vietu apakšgrupas kopvērtējumā un garantēt vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Šveices izlases labā līdz šim pa vieniem vārtiem guvis Andress Ambūls, Romano Lemms un Martins Pluss, savukārt ASV valstsvienības rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlies Rons Heinsijs, bet vienu reizi ripu šveiciešu vārtos raidījis Kriss Higinss.

Pirmās trešdaļas astotajā minūtē 5+20 minūšu noraidījumu par pretinieka grūšanu apmalē saņēma ASV valstsvienības spēlētājs Deivids Bekss, kas nozīmē, ka viņam šī spēle ir beigusies, bet viņa komandas biedriem piecas minūtes būs jāpavada skaitliskajā mazākumā neatkarīgi no tā, vai Šveices izlase vairākumā spēs gūt vārtus. Vēl pēc 32 sekundēm divu minūšu noraidījumu saņēma ASV izlases spēlētājs Dastins Brauns, un amerikāņi palika trijatā pret pieciem Šveices hokejistiem.

Likumsakarīgi mača desmitajā minūtē Šveice izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Ambūlam. Pusotru minūti pirms trešdaļas beigām divus noraidījumus pēc kārtas saņēma arī Šveices hokejisti, tomēr ASV izlase šo iespēju neprata izmantot, un pirmā trešdaļa beidzās ar rezultātu 1:0 Šveices labā.

Otrajā trešdaļā spēles iniciatīvu pārņēma ASV izlase. Trešdaļas sestajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Heinsijs, panākot neizšķirtu, taču 12.minūtē Romano Lemms vēlreiz izvirzīja vadībā Šveices izlasi. Amerikāņu hokejisti turpināja aktīvi uzbrukt, un 36.minūtē pēc Higinsa precīzā metiena rezultāts atkal bija neizšķirts.

ASV valstsvienība pēc rezultāta izlīdzināšanas neapstājās, un 12 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Heinsijs, realizējot lielo skaitlisko vairākumu, vēlreiz pārspēja Šveices izlases vārtsargu Martinu Gerberu, panākot 3:2 ASV labā.

Mača trešo trešdaļu aktīvāk iesāka Šveices komanda, liekot ASV hokejistiem pārkāpt noteikumus un nopelnīt divu minūšu noraidījumu. Trešdaļas desmitajā minūtē, komandām atkal spēlējot vienādos sastāvos, Pluss guva vārtus, panākot neizšķirtu rezultātu 3:3.

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija atlikusi minūte un 26 sekundes, Šveices izlases treneri nolēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr arī tas nepalīdzēja Šveices izlasei gūt uzvaras vārtus.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem izcīnīja Krievija, bet otrajā vietā ar desmit izcīnītiem punktiem ierindojās Zviedrijas izlase, kura savā pēdējā mačā ar 6:3 apspēlēja Francijas komandu. ASV grupā izcīnīja trešo vietu ar astoņiem punktiem, bet Latvijas izlase turnīru pabeidza ceturtajā vietā ar septiņiem punktiem. Šveice palika piektajā vietā ar sešiem punktiem, savukārt Francijas valstsvienība pie punktiem E apakšgrupā tā arī netika, kopvērtējumā paliekot pēdējā, sestajā vietā.

Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

5.maijā paredzēta brīvdiena, bet 6. un 7.maijā tiks aizvadītas ceturtdaļfināla spēles. Pusfināla mači notiks 8.maijā, bet divas dienas vēlāk – 10.maijā – tiks noskaidroti pasaules čempioni.

Pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pēdējo reizi spēlēja 2004.gadā, kad ar rezultātu 1:4 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.