Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Latvija pēcspēles metienos piekāpjas Norvēģijai un samazina savas izredzes uz 1/4 finālu

Pasaules hokeja čempionātā otro zaudējumu pēc kārtas šovakar piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas izlaida pirmajā trešdaļā iegūto vadību un ar 3:4 pēcspēles metienos piekāpās Norvēģijai. Latvijas sastāvā vārtus guva Renārs Krastenbergs, Ronalds Ķēniņš un Kristiāns Rubīns

28.05.2021 23:21

Mūsu hokeja izlase, pateicoties izcīnītam punktam, nu pakāpusies uz ceturto vietu grupā, tomēr iekļūt izslēgšanas spēlēs būs ļoti grūti. Vien punktu no Latvijas atpaliek Kazahstāna, bet divus Kanāda. Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs svētdien, 20:15 tiekoties ar Somiju.

Latvija otro spēli pēc kārtas ļoti ātri nonāca iedzinējos – uz vārtu priekšu lauzās Sondre Uldens, pēc metiena ripu Kivlenieks pazaudēja un pats netīšām to ieraidīja savos vārtos ar kājsargu – 0:1.

Pēc vārtu zaudējuma latvieši tika pie vairākām izcilām iespējām divi pret viens ātrajos pretuzbrukumos – garām meta gan Krastenbergs, gan Indrašis, bet Džeriņš uzmeta tieši virsū Haukelandam.

Tomēr Latvija turpināja uzbrukt ļoti aktīvi un 12. minūtē panāca savu – Ronalds Ķēniņš ripu pēc tās ievilkšanas zonā zaudēja, taču to atguva Kristiāns Rubīns un pasita to Renāra Krastenberga virzienā. Pasaules čempionātu debitants perfekti trāpīja vārtu labajā augšējā devītniekā – 1:1.

Pāris minūtes vēlāk vēl viena simtprocentīga iespēja – Ķēniņš ar Ābolu izskrēja divi pret vienu vārtsargu, taču to izmantot neizdevās – Ronalds nespēja pārcelt ripu pāri Haukelanda kājsargam.

Ķēniņam dažas minūtes vēlāk izdevās tikt pie vēl vienas iespējas, un šoreiz Šveicē spēlējošais uzbrucējs bija lielisks – izgājienā ripu Ķēniņš raidīja tieši Haukelandam starp kājsargiem – 2:1. Gandrīz uzreiz pēc tam gan rezultāts varēja kļūt 2:2, bet Kivlenieks glāba Latviju, neļaujot izgājienā viņu pārspēt Uldenam.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijai vairākumā bija iespēja palielināt rezultāta starpību, taču sanāca pretējais – Balinskis nespēja noturēt ripu uzbrukuma zonā un ļāva Kenam Andrē Ūlimbam izskriet vienam pret Kivleniekam. Norvēģu uzbrucējs izcili trāpīja augšējā stūrī – 2:2.

Latvija otrajās 20 minūtēs pie iespējām tikt daudz vairs netika, bet laukumā vairāk risinājās spēka cīņa ar dažādām sadursmēm.

Ļoti agresīvu spēka paņēmienu trešdaļas vidū pret Ābolu veica Erlends Lesunds, bet trešdaļas noslēgumā netīri apmalē Miķeli Rēdlihu iegrūda Magnuss Henriksens. Tiesnešu duo lēma norvēģu spēlētājam piešķirt vien divu minūšu sodu.

Arī trešo trešdaļu Latvija iesāka tāpat kā pirmās divas – ar ātri zaudētiem vārtiem. Vārtu priekšā Kristiāns Rubīns nogulēja Matiasu Petešenu, kurš pēc Roseli-Ūlsena piespēles atkal vadībā izvirzīja Norvēģiju – 2:3. Kivlenieks ripu diemžēl tvert nespēja.

Kulda 47. minūtē nopelnīja noraidījumu, kura laikā Norvēģija izveidoja vairākas ļoti bīstamas iespējas starpību dubultot. Mazākumu izturējuši, latvieši ar veiksmes palīdzību rezultātu izlīdzināja. Kristiāns Rubīns ieslidoja aizsardzības zonā un meta no asa leņķa – kļūdījās vārtsargs, un izlaida ripu starp kājsargiem – 3:3!

Pēc gūtajiem vārtiem Latvija divas reizes īsā laikā nonāca mazākumā – abās epizodēs noraidījumi tika piešķirti par, maigi sakot, strīdīgiem pārkāpumiem. Interesanti, ka viens no mača tiesnešiem bija čehs Antomīns Jeržābeks – tiesnesis, kurš 2014. gadā neieskaitīja Kaspara Daugaviņa tīri gūtos vārtus pret Baltkrieviju. Tomēr tiesneša dāvanas norvēģi izmantot nespēja, un pamatlaikā vārti vairs netika gūti.

Papildlaikā uz vārtu priekšu rāvās Rodrigo Ābols, nopelnot skaitlisko vairākumu. Tomēr tajā latviešiem neizdevās ripu kustināt pietiekami ātri, kā rezultātā pie mometiem īsti tik neizdevās.

Sekoja pēcspēles metieni, kuros pirmajos piecos mēģinājumos abas komandas realizēja pa vienam metienam – otrajā metienu sērijā norvēģiem precīzs bija Ulsens, bet Latvijai ar Haukelandu izcili izrēķinājās Dārziņš. Sestajā metienu sērijā Indrašis precīzs nebija, kamēr Norvēģijas rindās bullīti iemeta Mikaels Hāga, sagādājot latviešiem trešo zaudējumu šajā čempionātā – 3:4.

Latvija – Norvēģija 3:4 (2:1) (0:1) (1:1)

Vārti: 03:50 Sondre Uldens (Kristians Kosastuls, Matiass Treteness) 0:1, 11:55 Renārs Krastenbergs (Kristiāns Rubīns) 1:1 17:44 Ronalds Ķēniņš (Rodrigo Ābols, Kristaps Sotnieks) 2:1. 21:08 Kens Andrē Ūlimbs 2:2 41:56 Matiass Petešens (Matss Roseli-Ūlsens, Kens Andrē Ūlimbs) 2:3 49:42 Kristiāns Rubīns (Uvis Balinskis) 3:3 65:00 Mikaels Hāga 3:4
Soda minūtes: 8:8
Vārtsargi: Matīss Kivlenieks – Henriks Haukelands