Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Latvija zaudē Vācijai un neiekļūst pasaules čempionāta 1/4 finālā

Izšķirošajā cīņā par iekļūšanu pasaules čempionāta 1/4 finālā šovakar Latvijas hokeja izlase ar 1:2 piekāpās ar Vācijai un neiekļuva izslēgšanas spēlēs. Vienīgos vārtus latviešiem iemeta Rodrigo Ābols.

01.06.2021 22:32

Latvija jau ceturto maču pēc kārtas sāka ar ielaistiem vārtiem, diemžēl šoreiz ne tikai vieniem, bet pat diviem. Jau pēc septiņām minūtēm uz tablo vēstīja 0:2. Vispirms ceturtajā minūtē lieliski augšējā stūrī trāpīja Džons Peterka, kamēr trīs minūtes vēlāk Balinski apzaga laukuma stūrī, Leo Pfēderls no aizvārtes piespēlēja Marselam Nēbelsam, kurš ripu no vārtu priekšas raidīja zem Kalniņa kājsarga – 0:2.

Perioda turpinājumā latvieši divas reizes tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču tos izmantot neizdevās. Vācijas aizsargi lieliski bloķēja metienus, bet, brīžos kad ripa nokļuva līdz vārtiem, vārtos droši spēlēja vārtsargs.

Tāpat vairākos brīžos ripa atlēca vārtu priekšā, tomēr ne Dārziņam, ne Bukartam no labām pozīcijām neizdevās trāpīt pa ripu.

Otrajā trešdaļā latvieši pārņēma iniciatīvu. Jau pašā sākumā nelieli asumi pēc Krastenberga metiena izveidojās pie vāciešu vārtiem. 25. minūtē Latvijai izdevās samazināt rezultāta starpību.

Ripu no savas zonas izdodas izsist Rodrigo Ābolam, Zviedrijā spēlējušais uzbrucējs ar Balinski un Rēdlihu izskrēja pret vienu Vācijas aizsargu, Ābols saspēlējās ar Balinski un iemeta ripu zem Nīderbergera ķērējcimda – 1:2. Ābolam šie bija pirmie vārti šajā pasaules čempionātā.

Arī perioda turpinājumā Latvija uzbruka vairāk. Bieži mūsējie izmantoja metienus no distances, cenšoties mainīt ripas lidojuma virzienu vai iebakstīt vārtos ripu ar atkārtotu metienu. Otrajā trešdaļā latvieši meta vairāk (9:5), tomēr rezultātu uz tablo līdzsvarā nostādīt vēl nespēja.

Pēdējā periodā Latvijai uzbrukumi palika arvien družaināki un haotiskāki. Latviešiem bija iespēja spēlēt divos vairākumos, tomēr tos izmantot neizdevās – mūsējie visa čempionāta laikā izmantoja vien divus skaitliskos vairākumus.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Hārtlijs mainīja Kalniņu pret sesto laukuma spēlētāju, beigās spēle ritēja bez pauzēm, un, lai arī latviešiem izdevās nostāties zonā un tikt pie metieniem, Latvijai izlīdzināt rezultātu, iegūt punktu, un iekļūt 1/4 finālā neizdevās.

Latvija – Vācija

Vārti: 03:16 Džons Peterka (Morics Zaiders) 0:1 06:40 Marsels Nēbelss (Leo Pfēderls, Lūkass Raihels) 0:2 25:55 Rodrigo Ābols (Uvis Balinskis) 1:2
Soda minūtes: 4:8
Vārtsargi: Jānis Kalniņš – Matīass Nīderbergers